Magda (anonim, 37.7.93.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy Oleomint można stosować przy zgadze?

witam mam tk jakby gule w gardle podczas przełykania i czasami jak się przejem to odbija mi się treścią mam też gazy i kolkę lekarz kazał mi brać prokit 2x ,mesopral 40 na noc, debutir forte oraz oleomint tylko nie wiem czy preparaty z miętą można brać przy zgadze. Do tego zestawu mogę brać valuset albo propranolol na stres? Dziękuję.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli wymienione leki zaproponował Pani jeden lekarz, który zapoznał się ze wszystkimi zgłaszanymi przez Panią objawami, to zapewne w swoich zaleceniach wziął pod uwagę także zgagę.

Oleomint nie powinien wpływać na to, co dzieje się w żołądku. Kapsułki tego preparatu posiadają warstwę zabezpieczającą przed działaniem soku żołądkowego. Kapsułka w stanie niezmienionym przechodzi przez żołądek, a także początkową część jelita i dopiero tam uwalnia olejek miętowy, który wywiera działanie rozkurczowe oraz przeciwdziałające wzdęciom. Natomiast ulotka produktu zawiera informację, że lek może, chociaż nie u każdego musi wywoływać zgagę, jako działanie niepożądane. Prawdopodobieństwo takiego skutku nie jest określone.

Valused to łagodny preparat ziołowy, który jest dostępnym bez recepty lekiem. Valused może nasilać działanie leków o działaniu uspokajającym, nie są znane natomiast inne interakcje (niekorzystne wzajemne oddziaływania). Stosowanie go bez przekraczania zalecanych dawek nie powinno mieć wpływu na działanie innych leków. Natomiast proszę zwrócić uwagę, że u niektórych osób może on powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz przyspieszenie akcji serca.

Jeśli chodzi o lek Propranolol, który jest wydawany na receptę, to zarówno jego sposób użycia, jak i możliwość łączenia z przepisanymi lekami powinna Pani omówić z lekarzem.

Jeśli stres odgrywa w Pani życiu istotną rolę, to nie można wykluczyć, że może on być przyczyną opisanych dolegliwości gastrycznych. Warto wziąć to pod uwagę i porozmawiać na ten temat z lekarzem przy najbliższej okazji.

Załączam dodatkowe informacje o interesujących Panią lekach:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98540/oleomint-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98540/oleomint-kapsulki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64348/prokit-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64348/prokit-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/48500/mesopral-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/48500/mesopral-kapsulki/ulotka
oraz nasze materiały, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zespol-jelita-drazliwego-z-pamietnika-pacjentki
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/trawienie-i-uklad-pokarmowy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/3-kroki-do-zdrowych-jelit
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zgaga