kika (anonim, 91.223.14.)
około roku temu, Warszawa

Czy w trakcie leczenia preparatem Ulcamed należy wykluczyć z diety nabiał, owoce i soki?

Czy w trakcie leczenia w ogóle nie można przyjmować produktów mlecznych oraz owoców i soków, czy tylko nie należy ich spożywać bezpośrednio przed i po przyjęciu leku ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie należy jeść ani pić w ciągu pół godziny przed przyjęciem lub po przyjęciu leku Ulcamed. Ulotka zwraca uwagę, że nieprzestrzeganie tego odstępu, w szczególności spożycie mleka, owoców lub soków owocowych tuż przed lub po leku Ulcamed może w szczególności mieć niekorzystny wpływ na działanie leku. Należy zatem przestrzegać tego trzydziestominutowego odstępu. Nie ma jednak zaleceń, aby całkowicie wykluczyć z diety nabiał, owoce czy soki. Warto jednak w jadłospisie uwzględnić wskazówki "dla wrzodowca". Tabletki Ulcamed należy połknąć w całości popijając odpowiednia ilością wody.

Zalecenia powyższe wynikają z faktu, że składnik leku Ulcamed (dicytrynianu tripotasu-bizmutu) tworzy jakby "opatrunek" przylegający do śluzówki żołądka w szczególności w miejscach, gdzie są owrzodzenia. Dzieje się to pod wpływem kwasu solnego w żołądku. Niektóre pokarmy, a także środki, które zobojętniają kwas i zmieniają jego odczyn, mogą uniemożliwić powstanie leczniczego osadu leku.

Załączam dodatkowe informacje o leku Ulcamed:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki
oraz nasze materiały dotyczące dolegliwości związanych z chorobą wrzodową:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-zapalenie-zoladka