Klarunia (anonim, 37.248.138.) Rzeszów 4 lata temu

Czy Xarelto przysługuje bezpłatnie dla seniora po dwóch zatorach żylnych?

We wrzesniu 2018 roku osoba miała zator w prawej nogi w 2019 zator był kolejny mając 90lat czy nalezy się xarelto bezpłatnie?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Lek Xarelto jest refundowany w następujących przypadkach:
"Leczenie zakrzepicy żył głębokich u osób powyżej 18 roku życia; Profilaktyka nawrotów zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej - po ostrej zakrzepicy żył głębokich u osób powyżej 18 roku życia; <2>Leczenie zatorowości płucnej oraz profilaktyka nawrotowej zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej u dorosłych". Dla seniorów - czyli pacjentów powyżej 75. roku życia- który dodatkowo spełniają wyżej opisane kryteria, lek jest bezpłatny. Jednakże, decyzję o refundacji leku podejmuje lekarz, na podstawie historii choroby i wyników badań pacjenta. Z przedstawionego powyżej opisu mogę się domyślać, iż lek rzeczywiście przysługuje na zniżkę, jednak aby pacjent nabył lek bezpłatnie, musi udać się do lekarza ogólnego/ lekarza rodzinnego. Zgodnie z obecnymi przepisami, chirurg naczyniowy czy kardiolog nie mają uprawnień do zapisywania na recepcie adnotacji "S" - bezpłatny dla seniora. Zatem, aby w opisanej przez Panią sytuacji uzyskać lek Xarelto bezpłatnie, pacjent musi skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i przedstawić wyniki badań oraz historię choroby. Tylko na tej podstawie lekarz będzie mógł zadecydować o refundacji leku.

Przesyłam również odnośniki do materiałów, które mogą Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/produkty/84573/xarelto-tabletki-powlekane/refundacja/88290 https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-lek-nalezy-sie-na-znizke https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły