Doszło do niezabezpieczonego stosunku, następnego dnia miała mi nadejść miesiączka, więc nie wzięłam tabletki. Miesiączka nie nadeszła, a 48 godzin po akcie zażyłam tabletkę Escapel. Dzisiaj mam trzeci dzień opóźnienia i miesiączka nie przychodzi. Co robić?
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Mam implant antykoncepcyjny implanon NXT ale dostałam HIV czy to wpłynie na skuteczność jego?
Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor
15 miesięcy temu
Tabletka Escapelle zazwyczaj powoduje, że miesiączka może wystąpić kilka dni wcześniej lub później. W przypadku, gdy krwawienie miesiączkowe opóźnia się o ponad 5 dni zaleca się konsultację z lekarzem.
Potwierdzeniem braku ciąży może być test ciążowy wykonany po ok. 10 dniach od stosunku:
Być może na termin miesiączki wpływają u Pani również inne czynniki, jak np. stres. W przypadku, gdy miesiączka nie pojawi się w najbliższym czasie zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem
Zachęcam do zapoznania się z opracowaniem o antykoncepcji awaryjnej:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna
Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇