Henryk (anonim, 185.131.243.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy podczas kuracji lekiem Roticox można pić alkohol?

Roticox biorę na cystę pod kolanem.A sytuacja roticox alkohol?W ulotce nie ma wzmianki.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparat Roticox zawiera etorykoksyb - substancję należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest to lek wydawany z przepisu lekarza do zwalczania bólu (głównie pochodzenia stawowego) i stanu zapalnego.

Ulotka faktycznie nie podaje wprost informacji dotyczących interakcji (wzajemnego oddziaływania) pomiędzy lekiem a alkoholem, jednak nie oznacza to, że żadne zagrożenia nie istnieją. Łączne przyjmowanie Roticox z alkoholem może nasilać jego ewentualne działania niepożądane takie jak: drażniące działanie na śluzówkę przewodu pokarmowego (zwiększa prawdopodobieństwo krwawień żołądkowo-jelitowych), zawroty głowy (uwaga na ryzyko groźnych upadków) czy obciążający wpływ na wątrobę. Alkohol ponadto działa odwadniająco, a stan odwodnienia jest wśród ostrzeżeń dołączony do leku (wskazane jest aby pacjent był nawodniony przed rozpoczęciem leczenia etorykoksybem).

W związku z powyższym odradzam spożywanie alkoholu podczas kuracji lekiem Roticox. Jeśli leczenie miałoby trwać długo, a całkowita abstynencja jest dla Pana nie do zaakceptowania, to proszę porozmawiać z lekarzem, jakie ilości i jak często ewentualnie mógłby Pan spożywać. Lekarz weźmie pod uwagę, jakie czynniki ryzyka u Pana występują i doradzi, czy w ogóle jest to bezpieczne.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95270/roticox-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/95270/roticox-tabletki-powlekane/ulotka
oraz nasze materiały, które mogą być interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-z-alkoholem