Wiola (anonim, 5.173.185.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można samemu zmodyfikować leczenie w astmie oskrzelowej i dołączyć lek Atimos do stosowanego już leku Salmex?

Witam od pół roku biorę Atimos i promonta z powodu Astmy ostatnio stan zdrowia się pogorszył inny lekarz pulmonolog przepisał mi Salmex 500 a tamtych leków kazał nie brać .Źle się czuję zastanawiam się czy nie dołączyć Atimos .Astma ujawniła się jakieś 10 lat temu , podałam też papierosy już ponad 20 lat. Proszę o pomoc .Pozdrawiam serdecznie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Atimos to długo działający lek rozszerzający drogi oddechowe należący do grupy sympatykomimetyków. Promonta jest lekiem przeciwastmatyczny o działaniu przeciwzapalnym i zapobiegającym skurczom oskrzeli. Zalecany dodatkowo lub jako alternatywa do innych leków przeciwzapalnych (kortykosteroidów) w długotrwałym leczeniu astmy. Lek Salmex jest wskazany do systematycznego leczenia astmy oskrzelowej, gdy zalecane jest jednoczesne stosowanie długo działającego sympatykomimetyku i wziewnego kortykosteroidu. Nie można zmieniać leczenia zaordynowanego przez lekarza na własną rękę. Jeśli źle się Pani czuje proszę udać się do lekarza specjalisty, któremu bardziej Pani ufa. Proszę z nim skonsultować swoje odczucia i obawy. Z pewnością dobierze leczenie alternatywne. Nie jasno wynika z treści czy rzuciła Pani palenie tytoniu czy wciąż Pani pali? Jeśli nadal pali Pani papierosy proszę koniecznie podjąć próbę rzucenia nałogu. Nie trzeba wspominać jak palenie papierosów negatywnie wpływa na zdrowie, w szczególności u osób ze schorzeniami dróg oddechowych takimi jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.
Poniżej podaję linki do ulotek leków, które Pani wymieniła w pytaniu oraz inne linki do artykułów na naszym portalu, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64446/promonta-10-mg-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7860/atimos-aerozol/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/68622/salmex-500-mcg-50-mcg-proszek-do-inhalacji/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-skutecznie-rzucic-palenie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zyc-aktywnie-z-astma
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-astme