Sonia (anonim, 93.33.60.) Warszawa 39 dni temu

Czy Olanzapina może powodować chudnięcie i zaburzenia węchu?

Moja córka bierze olanzapina Ostatnio, ale schudła, zawsze wącha brud, którego nie ma, myje się bez przerwy. Jak rozpoznać, czy jest to spowodowane lekami?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

36 dni temu

Olanzapina jest lekiem przeciwpsychotycznym stosowanym w leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak schizofrenia i choroba afektywna dwubiegunowa.

Chudnięcie na olanzapinie jest znacznie rzadsze niż tycie. Jeśli córka doświadcza utraty wagi, może to być związane z innymi czynnikami, takimi jak zmniejszony apetyt, nudności, czy inne problemy zdrowotne.

Odczuwanie nieprzyjemnych zapachów, które nie mają źródła w otoczeniu, może być związane z zaburzeniami węchu, takim jak parosmia. Chociaż nie jest to typowy efekt uboczny olanzapiny, niektóre leki przeciwpsychotyczne mogą wpływać na zmysły, w tym węch. Ponieważ olanzapina jest stosowana w leczeniu zaburzeń psychicznych, czasami mogą występować zmiany percepcji sensorycznej lub objawy psychotyczne, które wpływają na sposób odbierania bodźców zewnętrznych, w tym zapachów.

Gdyby pojawiły się nowe skutki uboczne stosowania leku lub obecnie występujące uległyby nasileniu - radzę skonsultować się z lekarzem celem dostosowania dawki leku lub zmiany go na inny, bardziej odpowiedni dla Pani córki.

Zachęcam do lektury:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja

Telekonsultację można umówić tu:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Dostępność leku z Olanzapiną w aptekach na terenie Polski można zbadać tu:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/65998/ranofren-tabletki/apteki

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły