Justyna  (anonim, 88.218.235.) Warszawa 2 miesiące temu

Czy w przypadku idiopatycznego krwawienia miesiączkowego wystarczą leki typu Cyclonamina lub Exacyl?

20,00 zł

Dobry wieczór. Mam anemię (8.1 hemoglobina), utajoną niedoczynność tarczycy( pod kontrolą endokrynologa) oraz hiperprolaktynemie ( biorę leki, Dostinex) . Dziś lekarz ginekolog stwierdził idiopatyczne krwawienia) i zaproponował wkładkę Mirena. Mam 48 lat, jeszcze nie weszłam w okres przedmenopauzalny. Mieszkam na Cyprze i lekarz poinformował mnie, że na Cyprze, nie ma innej możliwości terapii, jak wkładka . Nie chcę jednak terapii hormonalnej. Wiem, że w Polsce obfite miesiączki leczy się Cyclonaminą lub Exacyl. Czy w przypadku idiopatycznego krwawienia te leki wystarczą? Jeśli tak udam się w tym celu do polskiego ginekologa. Będę niezmiernie wdzięczna za sugestie. Justyna

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

57 dni temu

Castagnus można przyjmować dodatkowo (jako preparat wspomagający), natomiast nie rozwiąże on podstawowego problemu, jakim są nadmierne krwawienia. Długotrwałe stosowanie żelaza może obciążać żołądek, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kuracji, która zadziała na przyczynę dolegliwości.

Oprócz Exacylu i Cyclonaminy, lekarz może zaordynować również inne leki (na receptę), stosowane w regulowaniu nadmiernych krwawień miesiączkowych np. Luteinę (będącą lekiem hormonalnym, ale niezbyt często powodującym działania niepożądane takie jak ból głowy czy zaburzenia nastroju).

https://www.gdziepolek.pl/produkty/57815/orgametril-tabletki/ulotka/16602

https://www.gdziepolek.pl/produkty/45327/luteina-50-tabletki-podjezykowe/ulotka/255088

Może Pani również skorzystać z teleporady u ginekologa i skonsultować możliwość leczenia przed wylotem - usługa dostępna na naszej stronie w zakładce e-wizyta

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Justyna (anonim, 88.218.235.) 57 dni temu

Dzień dobry, bardzo dziękuję za odpowiedź. Kroki w kierunku leczenia anemii podjęłam już kilka tygodni temu, przyjęłam kilka dawek żelaza w postaci dożylnej, a aktualnie przyjmuję SiderAll Forte dwa razy dziennie. Myślę, że przeciągu najbliższych tygodni uzupełnię braki żelaza. Będę to kontrolować na bieżąco. Natomiast pytanie, które mi się nasuwa, to czy mogłabym przeczekać do okresu menopauzy, bez wkładki, przyjmując dziennie Castagnus i żelazo? Ewentualnie jeszcze Cyclonaminę, o ile lekarz w Polsce mi ją przepisze. Oczywiście mam świadomość, że muszę to skonsultować z lekarzem, ale zastanawiam się, czy ma sens lecieć do Polski, jeśli taka forma leczenia byłaby niewystarczająca. Z jakiegoś powodu lekarz tutaj nie chce mi udzielić odpowiedzi na to pytanie.
Wykluczyłam inne przyczyny anemii jak krew utajona w kale, gastroskopia i kolonoskopia. Oprócz wyżej wymienionych leków i dolegliwości jestem zdrowa. Niestety pół życia zmagam się z nerwicą, depresją i migrenami, wkładka niestety może zwiększyć te objawy. Stąd moje poszukiwanie alternatywnego, do hormonalnego, sposobu leczenia. Z góry serdecznie dziękuję za sugestie. Pozdrawiam Justyna

Odpowiedź doceniona:
20,00 zł

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

58 dni temu

Idiopatyczne krwawienia miesiączkowe mogą towarzyszyć niedoczynności tarczycy. W przypadku uporczywych dolegliwości, wkładka Mirena faktycznie może być dość dobrym rozwiązaniem, ponieważ znacznie zmniejsza objętość krwawień i umożliwia odbudowanie rezerw żelaza w organizmie. Dodatkowo, miejscowe działanie leku zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w obszarze przewodu pokarmowego, co może być problemem podczas stosowania leków doustnych takich jak Exacyl lub Cyclonamine. Wymienione leki mogą być stosowane w przypadku krwotoków z dróg rodnych, natomiast decyzję o zastosowaniu takiej kuracji powinien podjąć lekarz ginekolog oceniając ogólny stan Pani zdrowia oraz obecność chorób współistniejących. Co więcej, zarówno Cyclonamina, jak i Exacyl mogą powodować skutki uboczne i nie jest powiedziane, że taka kuracja będzie mniej obciążająca niż wkładka hormonalna. Wyniki Pani badań wskazują na konieczność podjęcia leczenia zapobiegającego dalszemu rozwojowi anemii, która docelowo może powodować poważne zaburzenia np. dermatologiczne, układu krążenia itd. Do momentu podjęcia decyzji o dalszym leczeniu można stosować preparaty witaminowe (z żelazem) wzmacniające organizm np.:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/30408/floradix-zelazo-i-witaminy-plyn/apteki

Docelowo warto omówić leczenie niedoborów z lekarzem prowadzącym.

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/anemia-jak-leczyc-niedokrwistosc

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły