---Cicalfate+ - pytania

Mixtura (anonim, 5.173.235.) Warszawa 4 lata temu

Czy istnieje wytłumaczenie, dlaczego na teście ciążowym pojawiły się dwie kreski pomimo innych negatywnych wyników?

Czy istnieje jakieś wytłumaczenie że na teście ciążowym strumieniowym wyszły dwie kreski ale drugie okienko było zaparowane, że ciężko było zobaczyć tą kreskę? Trzy kolejne testy negatywne, beta hcg z krwi 0,1... więc nierealne żeby test wykrywając od 10 wykrył ciążę.. może to że przyniesiony chwile wcześniej z zimnego dworu?

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test ciążowy strumieniowy z dokładnością siegającą 99,9%:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Najczęstszą przyczyną fałszywie dodatniego testu ciążowego - kiedy widoczne są dwie kreski, ale ciąży nie ma - jest nieprawidłowa technika wykonania testu, w szczególności odczytanie go po zbyt długim czasie. Można także dopuścić możliwość, że ten konkretny test był w jakiś sposób wadliwy.

W pewnych stanach patologicznych poziom hormonu hCG w moczu może być podwyższony, są to na przykład ciąża pozamaciczna, torbiele jajników, niektóre choroby nowotworowe. Zafałszować wyniki mogą także niektóre leki hormonalne. Jednak w takich przypadkach badania laboratoryjne i pozostałe testy, które Pani wykonała w tym samym czasie były spójne co do wyniku.

Z Pani wpisu ostatecznie nie wynika, czy druga kreska ostatecznie pojawiła się czy nie. Prawidłowo pozytywny test ciążowy to dwie wyraziste kreski pojawiające się niemal natychmiast przy odpowiednio wysokim poziomie hormonów ciążowych. Taki poziom bez problemu powinien być osiągnięty w moczu porannym w przypadku wykonania badania w dniu spodziewanej miesiączki. Załączam zdjęcie takiego testu.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do swojego stanu zdrowia proszę skontaktować się z lekarzem ginekologiem.

Załączam więcej informacji na temat testów ciążowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Reni (anonim, 89.234.195.) 3 lata temu

Dodam jedynie tyle ze wszystkie testy jakie wykonywałam były z porannego moczu a okres w lutym dostałam natomiast był trochę krótszy i słabszy

Reni (anonim, 89.234.195.) 3 lata temu

Mam pytanie dzisiaj wykonałam dwa testy ciążowe jeden o czułości 10 mIU/ml oraz drugi 25 mIU/ml na pierwszym pojawiła się leciutką druga kreska natomiast na tym drugim nic nie było kompletnie negatywny. Dodam ze od stosunku mija 3,5 tygodnia wykonywałam wcześniej test ciążowy 13 dni po stosunku 10 mIU/ml oraz 20 dni po stosunku 20 mIU/ml i wychodziły negatywnie... bardzo się stresuje proszę o poradę

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły