← powrót do głównej strony opinii i pytań

Maria (anonim, 83.23.239.)
około 6 dni temu, Gorzów Wielkopolski

Dlaczego nie można zamówić Lutenylu?

Witam,byłam w aptece w Zielonej Górze po lutenyl prosząc o sprowadzenie go z hurtowni. Gdy przyszłam po jego odbiór okazało się,że nie da się go sprowadzić i trzeba jechać samemu do wybranego miasta. Widziałam, że lek jest dostępny w 21 aptekach w tym w Gorzowie Wielkopolskim,gdzie mam najbliżej. Teraz widzę,że pokazuje dostępność w 8 aptekach. Kiedy będzie dostępny w całej Polsce ? Lub jakiś jego zamiennik? Czemu są takie problemy z tym,żeby go normalnie kupić jak kiedyś ?

Niestety istnieje rozbieżność pomiędzy informacjami o dostępności przekazywanymi przez podmiot odpowiedzialny, danymi z hurtowni, a stanami w aptekach. Nie wiemy niestety, czym to jest spowodowane. Zachęcam do zapoznania się z odpowiedzią koleżanki, która zawiera aktualne informacje na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11111/lutenyl-kiedy-lutenyl-bedzie-normalnie-dostepny

Będziemy starali się jeszcze pozyskać dodatkowe informacje, jeśli dostępność leku się poprawi, to w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek będzie to widoczne pod poniższym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45336/lutenyl-tabletki/apteki/w-lubuskim

Załączam także link z wynikami z całej Polski, być może będzie przydatny:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/45336/lutenyl-tabletki/apteki/w-polsce

Lutenyl zawiera w składzie nomegestrol - związek hormonalny stosowany w wyrównywaniu niedoborów progesteronu. Preparat nie ma zamiennika.