45 lat (anonim, 5.184.66.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy w wieku 45 lat można stosować zapobiegawczo Aktiv Meno Forte?

Witam. Czy w wieku 45 lat można stosować zapobiegawczo Aktiv Meno Forte? Czy raczej nie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Sam wiek nie decyduje o tym, że kobieta wchodzi w okres przekwitania - średnio klimakterium rozpoczyna się w wieku 51 lat, a ostatnia miesiączka występuje pomiędzy 45 a 55 rokiem życia.

Jeśli nie ma Pani żadnych objawów menopauzy czy też sygnałów, że może się ona rozpoczynać i normalnie Pani miesiączkuje, to nie ma potrzeby stosowania suplementów.

Owszem preparat Doppelherz Activ Meno Forte jest opisany jako rekomendowany dla kobiet po 40 roku życia, ale z towarzyszącymi "uderzeniami gorąca, nadmiernym poceniem się, problemami z koncentracją, bezsennością, drażliwością, przygnębieniem lub gwałtownym bicim serca". Limit wieku w mojej ocenie wynika głównie z tego, że wcześniej rozpoczynająca się menopauza powinna zostać rozpoznana jako przedwczesna, a co za tym idzie - odpowiednio zdiagnozowana i prowadzona przez lekarza.

Menopauza jest zjawiskiem fizjologicznym i możliwe jest, że zniesie ją Pani bardzo dobrze, bez konieczności sięgania po leki czy suplementy. W przypadku wątpliwości, czy takie postępowanie jest w Pani przypadku uzasadnione, należałoby skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Załączam nasze materiały na temat menopauzy, być może znajdzie w nich Pani dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-menopauze