Dzień dobry,
od 2,5 roku stosuję plastry antykoncepcyjne Evra. Dzień zmiany plastra u mnie to zawsze był piątek (po południu). W poprzedni piątek zapomniałam zdjąć plastra (2 plaster) i zdjęłam go dopiero w sobotę po południu. 3 plaster przykleiłam dopiero w niedzielę pod wieczór. W ciągu ostatnich 3 dni odbywaliśmy z chłopakiem stosunek. Dzisiaj zauważyłam krwawienie. Czy jest szansa, że doszło do zapłonienia? I jak mam teraz postępować z plastrami? Ściągnąć go czy zostawić?
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor
2 lata temu
W przypadku, gdy upłynęło więcej niż 24 godz. lub nie wiadomo ile czasu minęło od momentu odklejenia się plastra zaleca się natychmiastowe rozpoczęcie nowego 4- tygodniowego cyklu. W tym momencie ustala się nowy "Dzień 1." oraz "Dzień zmiany plastra". Przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną.
W tej sytuacji istnieje ryzyko zmniejszenia skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Jeśli przez ostatnie 3 dni miała Pani stosunki płciowe, istnieje możliwość zajścia w ciążę, zwłaszcza jeśli nie było dodatkowej ochrony, takiej jak prezerwatywa.
Pojawienie się krwawienia może być objawem zaburzenia równowagi hormonalnej, krwawienia z odstawienia lub efekt implantacji zarodka. Szczegółowych informacji w tym zakresie może Pani udzielić lekarz ginekolog na podstawie Pani wyników badań i badania fizykalnego.
W przypadku, gdy nie ma Pani możliwości wizyty stacjonarnej, zachęcam do skorzystania z teleporady np. za pośrednictwem portalu Gdziepolek.pl:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-jedzenie-i-picie-obnizaja-skutecznosc-antykoncepcji