Wiola
około 3 lat temu, Koszalin

Czy leki Doreta i Sirdalud można przyjmować w ciąży?

Witam od roku biore dorete i sirdalud po tych lekach moge funkcjonowac biore je z powodu kregoslupa i naczyniakow na kregoslupie mialam takie dolegliwosci jak dretwienie rak nog to budzilonie w nocy teraz mam problem jestem wciazy przestal je brac i juz druga noc nie spie w dzien jest ok ale gdy w stanienie spoczynku jest cialo odrazu wszystko wraca czy sa jakies inne leki ktore mozna brac w ciazy odrazu pisze ze to jest mniejwiecej 5 ty tydzien prosze o szybka odpoeiedz

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tigerek (anonim, 37.47.175.)
około 7 miesięcy temu

Kasia. 92
Skontaktuj się proszę że mną....
Jesteśmy w tej samej sytuacji
marita_99@o2.pl

Kasia.92 (anonim, 5.173.137.)
około 7 miesięcy temu

Również szukam info o dorecie w ciąży, przyjmowałam duże dawki teraz zeszłam do 1 TAB dziennie, jestem w 11 tyg ciąży i cały czas się martwię że zaszkodzę dziecku, ale o wiele gorzej jest jak nie przyjmuje leku. Jestem po operacji kręgosłupa.

Do @Tigerek: Być może pacjentka, która zgłosiła się do nas z pytaniem zechce odpowiedzieć, jak wygląda sytuacja ze zdrowiem dziecka. Jednak w swoim indywidualnym przypadku proszę kontaktować się przede wszystkim z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.

Tigerek (anonim, 37.47.175.)
około 7 miesięcy temu

Witam
Poruszam sie na wozku inwaldzkim od 20 lat biore baclofen (sirdolud zle na mnie wplywa) oraz od 4 lat dorete 3 tabletki na dobe (doreta ta najnizsza dostepna) .jestem w 3 miesicu ciazy. Probowalam odstawić schodzax z dawki ale niestety moj organizm tylko na to reaujs a ja nie funkcjonuje bez tycg lekow.
Pani Wiolu moze mi Pani powiedziex co z dzieciatkiem czy wszystko ok?

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za to pytanie.

Obu leków - Doreta i Sirdalud - nie należy przyjmować w trakcie ciąży, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ na dziecko. Podobnie jest z wieloma innymi substancjami, tak więc przyjmuje się zasadę, że należy unikać stosowania większości leków w czasie ciąży. Nie zawsze jest to jednak możliwe i czasem korzyści wynikające z ich przyjmowania są wyższe, niż ewentualne ryzyko.

W związku z tym, że odczuwa Pani objawy oraz, że nawet przy konieczności odstawienia leków na receptę zawsze należy skonsultować się z lekarzem - bardzo proszę wybrać się do swojego lekarza, który oceni czy i jakie preparaty może Pani zastosować w tym przypadku.

Przesyłam również artykuł na temat stosowania leków w ciąży:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko

Pozdrawiam serdecznie!