---Asepta Gardłosept pytania

Karolina (anonim, 77.255.225.) Warszawa 14 miesięcy temu

Czy mogę brać Klabax z Elicea?
19,99 zł

Witam. Przyjmuje lek Elicea na nerwice lękowa wczoraj okazało się, że mam anigine przepisano mi klabax lekarz wie o Elicea czy mogę normalnie brać ten antybiotyk?
Inny antybiotyk nie działa na angine u mnie robiłam wymaz z gardła.

5 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Asekuracja w trakcie i po antybiotykoterapii

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Skutki uboczne leków najczęściej pojawiają się w ciągu pierwszych kilku dni ich stosowania, jednak to czy w ogóle wystąpią i po jakim czasie jest kwestią indywidualną i nie można tego dokładnie przewidzieć. Zachęcam do przeczytania tego artykułu: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Karolina (anonim, 77.255.225.) 14 miesięcy temu

Super dziękuje, a odpowiedź a czy po pierwszej tabletce już powinno się coś dziać jakieś skutki uboczne czy za szybko jeszcze stwierdzić?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Tak, można przyjmować leki Klabax i Elicea z 6-godzinnym odstępem. W przypadku zaobserwowania objawów, takich jak zawroty głowy, duszność, omdlenia, kołatanie i nieregularny rytm serca, należy niezwłocznie zwrócić się po pomoc lekarską.

Karolina (anonim, 77.255.225.) 14 miesięcy temu

Antybiotyk przepisał mi inny lekarz który od samego początku wie, że biorę leki depresyjne. Próbowaliśmy już 2 razy bioracef pomogło na 2 tygodnie jednak angina wróciła z podwójną siłą. Zrobiliśmy wymaz z gardła i jedynie co może być pomóc to klabax.
Proszę mi powiedzieć czy 6 godzin odstępu między elicea a klabax będzie ok ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Lek Elicea (escitalopram) może być stosowany w połączeniu z antybiotykiem Klabax (klarytromycyna), jeśli został przepisany przez tego samego lekarza, lub jeśli lekarz przepisujący ten preparat był poinformowany o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa oraz na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Łączenie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych, takich jak np. zaburzenia rytmu serca. Dlatego, jeśli łączenie tych leków jest konieczne, należy ściśle przestrzegać schematu dawkowania ustalonego z lekarzem.

Poniżej materiały, które mogą być przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

https://www.gdziepolek.pl/produkty/26697/elicea-tabletki-powlekane/ulotka

https://www.gdziepolek.pl/produkty/40209/klabax-tabletki-powlekane/ulotka

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły