← powrót do głównej strony opinii i pytań

Mery (anonim, 37.249.74.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować razem Diohespan Max i Vessel Due F?

Czy mozna stosowac razem Diohespan max i Vessel due f?pomoze na ból nóg?

Leki Vessel Due F oraz Diohespan Max można zastosować równocześnie pod warunkiem, że takie połączenie zostanie skonsultowane z lekarzem, który zlecił pierwszy wymieniony lek. Faktycznie, w charakterystykach obu produktów nie są wymienione informacje wskazujące, jakoby miałaby wystąpić między nimi bezpośrednia interakcja (wzajemne oddziaływanie). Co więcej, w literaturze znaleźć można wyniki badań klinicznych sugerujące, że zastosowanie połączenia sudoleksydu (zawartego w Vessel Due F) ze zmikronizowaną diosminą i hesperydyną daje lepsze i szybsze efekty w leczeniu owrzodzeń żylnych podudzi w porównaniu do terapii samą diosminą i hesperydyną. Niemniej jednak Vessel Due F jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, który znając dokładną diagnozę, historię choroby i wyniki badań krzepliwości krwi jest w stanie stwierdzić, czy jest zalecane włączenie do leczenia leku Diohespan Max.

Vessel Due F, który zawiera substancję czynną sudoleksyd, jest lekiem o działaniu przeciwzakrzepowym, stosowanym w chorobach żył (przeważnie kończyn dolnych) ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Nie jest dostępnych wiele informacji o skutkach łączenia Vessel Due F z innymi lekami, wiadomo jedynie, iż należy unikać równoczesnego stosowania z innymi preparatami przeciwzakrzepowymi (np. heparyna, acenokumarol, warfaryna, dabigatran), gdyż mogłoby się to wiązać ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia krwotoków. W przypadku konieczności takiego połączenia, należy regularnie wykonywać badania krzepliwości krwi.
Załączam link do sprawdzenia dostępności Vessel Due F w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82255/vessel-due-f-kapsulki/apteki/w-warszawie
a także artykuł na temat tego leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82255/vessel-due-f-kapsulki
Być może przydatny okaże się również nasz przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych

Diohespan Max jest lekiem dostępnym bez recepty zawierającym 1000 mg zmikronizowanej (a więc dobrze wchłanialnej) diosminy. Preparat ten ma działanie ochronne na naczynia żylne (zwiększa ich napięcie, poprawia przepływ krwi, działa przeciwzapalnie, zmniejsza podatność naczyń włosowatych na pękanie). Lek jest stosowany w przewlekłej niewydolności krążenia kończyn dolnych, objawiającej się wystąpieniem żylaków, ciężkości czy bólu nóg lub też bolesnych skurczy. Również w przypadku tego leku nie opisano wielu interakcji; wiadomo, iż diosmina może zwiększać stężenie we krwi metronidazolu (lek przeciwbakteryjny i przeciwpierwotniakowy) oraz diklofenaku (lek przeciwbólowy i przeciwzapalny).
Poniżej dostępność leku w Warszawie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23779/diohespan-max-tabletki/apteki/w-warszawie
oraz ulotka leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23779/diohespan-max-tabletki/ulotka

Polecam również nasze artykuły na temat leczenia żylaków i bólów nóg:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-zylaki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/bole-nog
a także na temat interakcji pomiędzy lekami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba