Akcja świąteczna dla niemowlaków z ośrodka preadopcyjnego

Pomoc maluchom z ośrodka preadopcyjnego w Otwocku jest już naszą coroczną świąteczną tradycją. 5% wartości każdej zrealizowanej w grudniu za pomocą GdziePoLek.pl rezerwacji trafi do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Razem pomóżmy stworzyć tym dzieciom lepszy start!

Na czym polega akcja?

Pacjenci rezerwują dowolne preparaty za pośrednictwem naszego portalu, a my 5% wartości takiej rezerwacji przekazujemy Ośrodkowi. Akcja trwa cały grudzień - obejmuje wszystkie rezerwacje zrealizowane od 1 do 31 grudnia 2019 r.

Jak możesz pomóc?

Zarezerwuj na naszym portalu i odbierz w wybranej aptece dowolne produkty - co oznacza, że może być to realizacja recepty, preparaty do domowej apteczki lub np. prezenty świąteczne dla najbliższych. Nasi farmaceuci podpowiadają, co się najlepiej sprawdzi pod choinką.

Podziel się naszym pomysłem na pomoc dzieciom ze swoimi znajomymi na Facebooku i rodziną. Być może oni również będą planowali zakupy w aptece. Dzięki włączeniu się w akcję, przyczynią się do pomocy Ośrodkowi.

Jak dokonać rezerwacji?

 1. Wyszukaj preparat na stronie GdziePoLek.pl.
 2. Wybierz aptekę w dogodnej dla siebie lokalizacji.
 3. Kliknij w przycisk "Zarezerwuj".
 4. Uzupełnij dane potrzebne przy rezerwacji.
 5. Odbierz preparat w aptece.

Czym jest Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku?

Ośrodek preadopcyjny pomaga najmłodszym potrzebującym - porzuconym w szpitalu niemowlakom. Zapewnia im jedzenie, ubranka, kosmetyki, pieluchy i artykuły higieniczne, a także - dzięki pracy wolontariuszy - bliskość człowieka poprzez noszenie, przytulanie i uśmiech, niezbędne do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Ośrodek dba również o szybką i prawidłową diagnostykę i leczenie swoich pacjentów.

Ośrodek prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, założoną przez osoby, które same zostały rodzicami adopcyjnymi, a teraz dzięki zdobytemu doświadczeniu pomagają kolejnym rodzinom.

Zasady akcji świątecznej

 1. W styczniu 2020 r. GdziePoLek sp. z o. o. przekaże Fundacji Rodzin Adopcyjnych darowiznę pieniężną.
 2. Kwota darowizny uzależniona jest od wartości zrealizowanych w terminie od 1.12.2019 do 31.12.2019 rezerwacji produktów.
 3. GdziePoLek sp. z o. o. przekaże kwotę odpowiadającą 5% wartości zrealizowanych rezerwacji.
 4. Rezewacja zrealizowana to taka rezerwacja, która została wykonana za pomocą strony GdziePoLek.pl i odebrana przez zamawiającego w aptece, co zostało potwierdzone przez system apteczny.
 5. Środki pieniężne na darowiznę będą przekazane z przychodów własnych GdziePoLek sp. z o. o. i nie będą pobierane od użytkowników, współpracujących z portalem aptek, ani żadnych innych osób trzecich.
 6. GdziePoLek sp. z o. o. nie będzie ujawniał wartości przekazanej darowizny.

Wyślij mi powiadomienie email o każdym nowym artykule

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Co po COVID-19: powikłania

Czy osoba, która przechorowała COVID-19 i jest ozdrowieńcem, może od razu cieszyć się pełnią zdrowia? Niekiedy okazuje się, że to nie sama infekcja, ale powrót do formy może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Coraz częściej mówi się o powikłaniach po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Czym jest zespół Post-COVID i czy można go wyleczyć?

Koronawirus - kiedy będzie lek i szczepionka?

Mimo że choroba wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 (2019-nCoV) ma ciężki przebieg tylko u 15-20% zarażonych, a jej śmiertelność wynosi niecałe 3%, w walkę z nią zaangażowanych jest wiele firm farmaceutycznych i ośrodków badawczych, które niestrudzenie pracują nad wynalezieniem skutecznego leku i szczepionki na COVID-19.

Co ustawa o zawodzie farmaceuty zmienia dla pacjenta?

15 stycznia 2021 roku opublikowano ustawę o zawodzie farmaceuty. Farmaceuci byli jedną z ostatnich grup zawodów zaufania publicznego, która nie miała ustawy regulującej ich pracę i rolę w systemie ochrony zdrowia. Dla osób wykonujących ten zawód jest to bardzo ważny dokument. Określany jest on jednak także jako propacjencki. Jakie nowości będą czekać na pacjentów w aptekach w najbliższej przyszłości?

COVID-19: w poszukiwaniu tlenu

Zderzenie z trzecią falą epidemii nasuwa myśl: co będzie, jeśli się zarażę i będę musiał walczyć z COVID-19 o każdy oddech? Jak pomogę bliskiej osobie? Media codziennie donoszą o pacjentach, którym publiczna ochrona zdrowia nie była w stanie udzielić szybkiej pomocy. Z myślą o przetrwaniu w trudnej chwili, pacjenci biorą sprawy w swoje ręce: kupowane są pulsoksymetry, rośnie także gwałtownie zainteresowanie tlenem medycznym.

Jak zanieczyszczając środowisko, niszczymy sobie zdrowie?

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdrowiem nazywamy ogólne dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W ogromnej mierze zależy ono od czynników, które na nas oddziałują - od otaczającego środowiska. Dlatego jego zanieczyszczenie i nadmierna eksploatacja nie pozostają bez wpływu na jakość życia, a nawet zachowanie zdrowia. Czy możemy jeszcze cofnąć zniszczenia, jakich ludzkość dokonała na przyrodzie, by cieszyć się lepszym zdrowiem?