Prezerwatywy dla kobiet

Prezerwatywy dla kobiet, inaczej zwane femidom, są jedynym środkiem antykoncepcyjnym do zastosowania przez kobiety, który chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, jednak są one droższe od męskich, trudniej dostępne i bardziej skomplikowane w zakładaniu.

Działanie prezerwatywy damskiej w zapobieganiu ciąży jest analogiczne do męskiej, jednak wygląda ona zgoła inaczej. Ma długość ok. 17 cm oraz dwa pierścienie - mniejszy, zamknięty, który umieszcza się głęboko w pochwie oraz większy, otwarty, który pozostaje na zewnątrz i ma zapobiegać wysuwaniu się prezerwatywy z pochwy. Ciekawostką jest, że taką prezerwatywę można umieścić w pochwie już na 8 godzin przed stosunkiem.

Polub nasz profil na Facebooku:


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 03.02.2019 17:56:01

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Najnowsze pytania

Czy na rynku dostępne są globulki antykoncepcyjne lub inne środki plemnikobójcze?
Czy obecnie dostępne są na rynku jakieś globulki antykoncepcyjne? lub inne środki plemnikobójcze.
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie prezerwatywy dla kobiet odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.

Produkty

Brak produktów przypisanych do tego tematu.