Plastry antykoncepcyjne

Produkt na receptę

Evra system transdermalny

Evra to transdermalne plastry antykoncepcyjne, które stopniowo uwalniają hormony do krwioobiegu. Evra wykazuje wysoka skuteczność antykoncepcyjną. Na 1000 kobiet, które stosują plastry, jedna lub dwie zachodzą w ciążę. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych wskaźnik ten wynosi 5 ciąż na 1000 kobiet, co oznacza niższą skuteczność. Evra jest lekiem wydawanym na receptę. Przed zakupem warto sprawdzić cenę plastrów Evra w aptece, ponieważ lek nie jest refundowany, a zatem ceny w aptekach mogą się różnić.

Plastry antykoncepcyjne są skuteczną metodą zapobiegania ciąży. Ich zaletą jest konieczność pamiętania o zmianie jedynie raz w tygodniu.

Plastry zawierają 2 hormony, podobnie jak tabletka antykoncepcyjna dwuskładnikowa. Nie przyjmując ich doustnie, omijamy przewód pokarmowy i wątrobę, co pozwala na ich ochronę.

Plaster zakłada się w pierwszym dniu cyklu i zmienia co tydzień - po 3 tygodniach następuje 7 dni przerwy i schemat się powtarza. Za każdym razem plaster powinien być naklejony w innym miejscu, aby zapobiec podrażnieniom - zalecane są plecy, pośladki, ramiona i okolice bikini.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 30.01.2019 19:43:36

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Najnowsze pytania

Jakimi plastrami mogę zastąpić Fem 7?
Jakimi plastrami mogę zastąpić Fem 7 (przyklejałam raz w tygodniu ) bardzo proszę pomoc , brak w aptekach :-(
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Czy łuszczyca może potęgować działania niepożądane wkładki Kyleena?
Dodam jeszcze ze mam luszczyce moze to tez miec jakis wplyw.2 razy mialam zalozona bez hormonow,a teraz chcialam na dluzej 5 lat .Stosuje kortyzon na ...
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Na Twoje pytania w temacie plastry antykoncepcyjne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.