Charakterystyka produktu leczniczego dla Paracetamol Biofarm 1000 mg
tabletki powlekane

produkt dostępny bez recepty

paracetamol

Dawka

1000 mg

Opakowanie

10 tabletek
w 30% aptek, od 5.69 zł do 14.47
Paracetamol Biofarm to tabletki zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Charakterystyki produktu Paracetamol Biofarm 1000 mg dla opakowania 10 tabletek (1000 mg).

Wybrany dokument Paracetamol Biofarm 1000 mg:
Dokument z 2021-04-30
PDF
dokument PDF dla Paracetamol Biofarm 1000 mg

Podgląd dokumentu PDF Paracetamol Biofarm 1000 mg

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-04-30

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Paracetamol Biofarm, 1000 mg, tabletki powlekane 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY Jedna tabletka powlekana zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Tabletka powlekana Tabletki powlekane barwy białej, podłużne, obustronnie wypukłe, o gładkiej powierzchni, z jednostronnym nacięciem, bez plam i wykruszeń. 4.2. Dawkowanie i sposób podawania Paracetamol Biofarm o mocy 1000 mg jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat i o masie ciała powyżej 50 kg. Dawkowanie Wiek (masa ciała) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat (> 50 kg masy ciała) 1 tabletka powlekana (1000 mg paracetamolu) Maksymalnie 4 tabletki powlekane (4000 mg paracetamolu) Kolejne dawki leku należy podawać w odstępie 4 do 6 godzin. Specjalne grupy pacjentów Należy zmniejszyć dawkę jednorazową paracetamolu do 500 mg (pół tabletki powlekanej 1000 mg), maksymalną dawkę dobową do 2000 mg (2 tabletki powlekane 1000 mg) oraz wydłużyć odstęp czasu pomiędzy podaniem kolejnych dawek do 6 – 8 godzin:  u dorosłych oraz dzieci w wieku od 12 lat (o masie ciała mniejszej niż 50 kg),  u pacjentów z niewydolnością nerek (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.