Charakterystyka produktu leczniczego dla Ibum Zatoki
tabletki powlekane

produkt dostępny bez recepty

ibuprofen

+

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

Opakowanie

20 tabletek
w 22% aptek, od 9.50 zł do 19.90
Ibum Zatoki to lek w postaci tabletek powlekanych do stosowania w łagodzeniu objawów zatkanego nosa i zapalenia zatok. Zawiera ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza obrzęk śluzówki nosa, ułatwiając tym swobodne oddychanie.

Charakterystyki produktu Ibum Zatoki dla opakowania 20 tabletek.

Wybrany dokument Ibum Zatoki:
Dokument z 2021-02-17
PDF
dokument PDF dla Ibum Zatoki

Podgląd dokumentu PDF Ibum Zatoki

Źródło: Rejestr Produktów Leczniczych

Data ostatniej weryfikacji: 2021-02-17

Ulotki innych produktów zawierających oseltamivir

W kolejności według dostępności w aptekach.
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Wersja tekstowa dokumentu

Version 1 1 CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO 1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO Ibum Zatoki, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane 2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) + 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku (Pseudoephedrini hydrochloridum) Substancja pomocnicza o znanym działaniu: laktoza jednowodna 84 mg. Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1. 3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA Tabletka powlekana. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku w dawkach podzielonych). Dzieci Produktu leczniczego Ibum Zatoki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Jeśli wystąpią takie objawy, jak gorączka, rumień lub pojawienie się licznych niewielkich krostek, należy odstawić produkt Ibum Zatoki i, jeśli to konieczne, wdrożyć odpowiednie leczenie. Maskowanie objawów zakażenia podstawowego Ibum Zatoki może maskować objawy zakażenia, co może prowadzić do opóźnionego rozpoczęcia stosowania właściwego leczenia, a przez to pogarszać skutki zakażenia. Jeśli lek Ibum Zatoki stosowany jest z powodu gorączki lub bólu związanych z zakażeniem, zaleca się kontrolowanie przebiegu zakażenia. 4.5 Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji Produktu Ibum Zatoki nie należy stosować w skojarzeniu z: - inhibitorem oksydazy monoaminowej oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu przyjmowania tego (...)

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.