---Zaspray - produkty

Gripex Duo cena i dostępność w aptekach internetowych i stacjonarnych

produkt dostępny bez recepty, tabletki powlekane,

paracetamol

,

Fenylefryna (phenylephrine)

, US Pharmacia

Dawka:

500 mg + 6,1 mg

Opakowanie:

16 tabletek
w 75% aptek, od 28,50 zł do 41,99 zł

Sprawdź oferty w aptekach: 23 apteki

Dodaj i przejdź do koszyka, aby zobaczyć apteki.

21% taniej online (28,50 zł) niż stacjonarnie (36,06 zł).

Opcje dostawy: kurier, odbiór w aptece, szybki kurier miejski.

Przewidywana wysyłka od: niedziela, 26 maj, 17:01.

od 28,50 zł
Wolt Drive
Gripex Duo to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek powlekanych przeznaczony do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy i gardła, bóle mięśniowe oraz katar. Preparat zawiera dwie substancje czynne: paracetamol wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz fenylefryna zmniejszająca obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok. Specjalna forma leku może zostać rozpuszczona jak saszetka lub połknięta jak tabletka. Produkt odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia i osób dorosłych.

więcej: Stosowanie Gripex Duo, skutki uboczne i interakcje Gripex Duo

Jak działa Gripex Duo?

  • Przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych. 
  • Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.
  • Fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok.
  • Tabletkę powlekaną leku Gripex Duo można połknąć lub rozpuścić i wypić roztwór.
  • Lek odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia i osób dorosłych. 

Nie używaj Gripex Duo, jeśli:

  • masz nadwrażliwości na paracetamol lub fenylefrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,
  • chorujesz na ciężką niewydolność wątroby lub nerek,
  • występują u Ciebie zaburzenia rytmu serca,
  • chorujesz na nadciśnienie tętnicze,
  • chorujesz na cukrzycę,
  • stwierdzono występowanie guza chromochłonnego nadnercza,
  • chorujesz na jaskrę z zamkniętym kątem przesączania,
  • masz nadczynność tarczycy,
  • stwierdzono rozrost gruczołu krokowego,
  • stwierdzono wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
  • przyjmujesz inhibitory monoaminooksygenazy MAO lub nie minęło 14 dni od zaprzestania ich stosowania,
  • przyjmujesz trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
  • przyjmujesz zydowudynę,
  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
  • masz mniej niż 12 lat,
  • stwierdzono chorobę alkoholową.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Gripex Duo?

Przed zastosowaniem leku Gripex Duo należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

  • niewydolności wątroby lub nerek (należy monitorować aktywność enzymów wątrobowych i wydolność nerek),
  • zarostowej choroby naczyń,
  • zespołu Reynauda,
  • stabilnej choroby wieńcowej,
  • niewydolności oddechowej,
  • astmy oskrzelowej,
  • przyjmowania leków z grupy antagonistów receptorów beta-adrenergicznych i innych leków obniżających ciśnienie krwi (np. debryzochina, guanetydyna, rezerpina, metyldopa),
  • przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.

Jak stosować Gripex Duo?

Tabletkę można połknąć w całości popijając szklanką wody lub można ją rozpuścić w połowie szklanki wody, po czym wypić roztwór. W celu ułatwienia połknięcia leku, tabletkę można podzielić na dwie części.

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg: zazwyczaj stosowana dawka to 500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) paracetamolu co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g paracetamolu (8 tabletek produktu Gripex Duo). Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.

Dorośli i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg: zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka) co 4 godziny, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g paracetamolu (6 tabletek produktu Gripex Duo).

Dorośli i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg: zazwyczaj stosowana dawka paracetamolu to 500 mg (1 tabletka produktu Gripex Duo) co 6 godzin, jeśli to konieczne. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g paracetamolu (4 tabletki produktu Gripex Duo).

Leku Gripex Duo nie wolno stosować dłużej niż przez3 dni bez konsultacji z lekarzem. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Gripex Duo?

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Czy mogę łączyć Gripex Duo z innymi lekami?

Preparatu Gripex Duo nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub sympatykomimetyki (np. fenylefryna, midodryna, klonidyna, tyzanidyna).

Gripex Duo może wchodzić w interakcje z:

  • lekami z grupy inhibitorów MAO (oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania),
  • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (TLPD),
  • indometacyną, antagonistami receptorów beta-adrenergicznych lub metyldopą,
  • innymi aminami sympatykomimetycznymi,
  • digoksyną i glikozydami nasercowymi,
  • alkaloidami sporyszu,
  • zydowudyną,
  • lekami przeciwcukrzycowymi i lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryny, kumaryny), 
  • ryfampicyną, izoniazydem, lekami przeciwpadaczkowymi (fenytoiną, karbamazepiną), barbituranami lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby, 
  • metoklopramidem, 
  • cholestyraminą, 
  • probenecydem,
  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
  • salicylamidem,
  • kofeiną,
  • flukloksacyliną.

Czy mogę łączyć Gripex Duo z alkoholem?

Ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby w czasie przyjmowania leku Gripex Duo nie wolno pić alkoholu.

Czy po zastosowaniu Gripex Duo mogę prowadzić pojazdy?

Po zastosowaniu leku Gripex Duo należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Czy mogę stosować Gripex Duo będąc w ciąży?

Nie należy przyjmować leku Gripex Duo podczas ciąży.

Czy po zastosowaniu Gripex Duo mogę karmić piersią?

Nie należy przyjmować leku Gripex Duo w okresie laktacji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Gripex Duo?

W przypadku wystąpienia poniższych objawów nie należy przyjmować leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Są to stany zagrażające życiu występujące z nieznaną częstością:

  • wstrząs anafilaktyczny (bladość skóry, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, wytwarzanie małej ilości moczu, obrzęk krtani, przyspieszony oddech, osłabienie),
  • ciężkie reakcje skórne, które mogą obejmować owrzodzenie ust, gardła, nosa, narządów płciowych oraz zapalenie spojówek (zaczerwienienie i obrzęk oczu). Te ciężkie wysypki skórne często poprzedzone są występowaniem gorączki, bólu głowy i bólów ciała (objawy grypopodobne). Wysypka może rozprzestrzeniać się obejmując powstawanie pęcherzy na skórze i łuszczenie się skóry (toksyczne, martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevensa-Johnsona, ostra uogólniona osutka krostkowa, wysypka polekowa).

Poniższe działania niepożądane występują często, ale nie muszą pojawić się u wszystkich pacjentów:

  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt.

Skład Gripex Duo

  • Substancje czynne: 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 6,1 mg fenylefryny chlorowodorku,
  • substancje pomocnicze: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (koncentrat soku z cytryny (zawiera siarczyny), olejek cytrynowy, olejek z limonki, naturalna substancja aromatyzująca – cytral, odwodniony syrop glukozowo-kukurydziany, sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (E1450)), dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132. 

Jak przechowywać Gripex Duo?

Preparat Gripex Duo należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Źródła

  • Informacja producenta
  • Charakterystyka Produktu Leczniczego

Skład Gripex Duo

  • Substancje czynne: 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 6,1 mg fenylefryny chlorowodorku,
  • substancje pomocnicze: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (koncentrat soku z cytryny (zawiera siarczyny), olejek cytrynowy, olejek z limonki, naturalna substancja aromatyzująca – cytral, odwodniony syrop glukozowo-kukurydziany, sól sodowa oktenylobursztynianu skrobiowego (E1450)), dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132. 

Ostatnie wiadomości o Gripex Duo

Brak wiadomości w ostatnim czasie.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Gripex Duo

Dostępność Gripex Duo w aptekach

Wszystkie opakowania Gripex Duow 75% aptek
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Najnowsze filmy