Anna (anonim, 185.81.15.)
około roku temu, Warszawa

Ile kosztuje lek Aimovig w specjalnym programie?

Dzien Dobry.
Czy dowiedziala sie pani czegos na temat programu, ktory prowadzi podmiot odpowiedzialny za lek Aimovig?
Pozdrawiam Anna

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Natallia (anonim, 89.64.40.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Jak informuje firma Novartis - proces refundacji leku Aimovig jest już na końcowym etapie. Refundacją ma zostać objęta dawka 140 mg, bowiem w badaniu klinicznym z użyciem erenumabu w tej dawce zaobserwowano istotną redukcję liczby dni w miesiącu, w których występował migrenowy ból głowy oraz skrócenie liczby dni, w których pacjent przyjmował specyficzne dla migreny doraźne leki przeciwbólowe.
W treści projektu programu lekowego zaproponowano stosowanie leku w dawce 140 mg niezależnie od wielkości opakowania ze względu na potwierdzoną klinicznie wyższą skuteczność tej dawki, którą potwierdzono w grudniu 2020 r. w pozytywnej rekomendacji NICE wyłącznie dla tej dawki.

Wskazanie refundacyjne zdefiniowano jako migrena przewlekła ze współistniejącą depresją, po co najmniej 2 nieskutecznych próbach leczenia profilaktycznego, które dotyczy chorych z najcięższym przebiegiem tej choroby.

Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu dzisiejszym od firmy Novartis, program jest nadal kontynuowany dla pacjentów, którzy już są w terapii. Firma nie prowadzi natomiast naboru do programu i nie ma możliwości dołączenia nowych pacjentów.

Linka (anonim, 185.81.58.)
około 9 miesięcy temu

Czy ten program nadal działa, bo słyszałam, że się skończył

Producent leku Aimovig - firma Novartis stworzyła program umożliwiający pacjentom obniżenie kosztu terapii lekiem poprzez zakup niektórych jego dawek w obniżonej cenie. Pacjent wraz z receptą może otrzymać od lekarza broszurę informacyjną z numerem telefonu oraz adresem e-mail do działu zajmującego się programem. Po zadeklarowaniu chęci uczestnictwa w programie, pacjent może otrzymać lek w jednej z aptek współpracujących. Część dawek pacjent otrzymuje w obniżonej cenie 1,15 zł, pozostałe dawki dostępne są w cenie 2 093,48 zł. O szczegóły należy pytać lekarzy neurologów zajmujących się w leczeniem migreny.