Zakop (anonim, 37.248.213.)
około rok temu, Warszawa

Czy Heminevrin wchodzi w reakcje z Zomirenem?

Czy heminevrin wchodzi w reakcje z zomirenem

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Leki Heminevrin i Zomiren mogą być stosowane razem tylko, jeśli zostały zlecone przez jednego lekarza. Stosowane łącznie mogą nasilać swoje działanie - oba preparaty mają podobny kierunek działania - hamujący wpływ na układ nerwowy. Jeśli lekarz zaleci przyjmowanie obu leków równocześnie, dawki i sposób przyjmowania powinny być odpowiednio dostosowane i należy ich ściśle przestrzegać.

Wśród ostrzeżeń i informacji o koniecznych środkach ostrożności zawartych w opisie leku Heminevrin znajduje się znajduje się zastrzeżenie, że w przypadku osób stosujących jednocześnie leki takie jak benzodiazepiny, należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeżeli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Lek Zomiren zawiera substancję z grupy benzodiazepin (alprazolam), więc to ostrzeżenie bezpieczeństwa dotyczy połączenia, o które Pani pyta.

Z Pani wcześniejszych wpisów wynika, że lek Heminevrin był stosowany uprzednio, a w związku z jego brakiem - zażywa Pani Zomiren, z działania którego nie jest Pani zadowolona. Jeśli Heminevrin powróci do aptek i będzie Pani chciała znowu przyjmować ten lek, trzeba będzie skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje bezpieczne dla Pani zdrowia rozwiązanie.

Załączam artykuł na temat możliwości i niebezpieczeństw wynikających z łączenia ze sobą różnych leków, być może Panią zainteresuje:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba