Aga (anonim, 31.0.67.)
około rok temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować Xifaxan i Mesopral?

Czy można jednocześnie xifaksan i mesopral.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma informacji, aby pomiędzy lekami Mesopral i Xifaxan występowały interakcje, czyli oddziaływania powodujące, że ich łączne zażywanie może być niebezpieczne. Natomiast oba leki wydawane są z przepisu lekarza. W takiej sytuacji zawsze zaleca się, aby lekarz (lub lekarze) byli poinformowani o tym, jakie preparaty (także bez recepty) są już przez danego pacjenta stosowane. Może być konieczne zweryfikowanie wskazań do stosowania leku na podstawie już istniejących chorób.

Xifaxan jest lekiem, który działa w obrębie jelita na drobnoustroje odpowiedzialne za zakażenia przewodu pokarmowego oraz na bakterie, które mogą wywoływać toksyczne efekty w przypadku chorób wątroby. Lek w znikomym stopniu (mniej niż 1%) wchłania się do krwi, dlatego w przypadku tego leku interakcje (wpływ na inne leki) nie został dotychczas odnotowany.
Mesopral zawiera esomeprazol - substancję, która zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Lek stosowany jest w przypadku między innymi objawów zgagi czy przy wrzodach żołądka.

Załączam artykuły powiązane tematycznie - być może będą przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zgaga
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nie-daj-sie-chorobom-na-egzotycznych-wakacjach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zwalczyc-biegunke