Ewa (anonim, 178.43.24.)
około roku temu, Częstochowa

W której aptece dostępne są tabletki z niepokalanka?

Poszukuję w częstochowie preparatu niepokalanek mnisi w tabletkach. Czy mogę prosić o pomoc w której aptece jest ten preparat dostępny?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dokładnie pod taką nazwą, jaką Pani podała, czyli "Niepokalanek mnisi w tabletkach" nie znajduję zarejestrowanego leku ani suplementu diety. W aptekach można spotkać natomiast produkty takie jak Niepokalanek 30 kapsułek firmy Herbapol czy firmy Swanson Chasteberry Fruit - Niepokalanek pospolity, 120 kapsułek. Jest także pewien wybór suplementów pod nazwą Vitex lub Vitex Fruit. Aktualnie nie mamy podglądu na dostępność tych suplementów, jednak jeśli uda się uzupełnić lekospis, to dodatkowy wpis pojawi się w tym wątku.

Na ten moment mogę natomiast zaproponować dostępność w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek z Częstochowy preparaty tabletkowanych o statusie leku bez recepty, zawierających wyciąg z niepokalanka (Vitex agnus castus). Są to między innymi Cyclodynon i Castagnus:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/20641/cyclodynon-tabletki-powlekane/apteki/w-czestochowie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/16017/castagnus-tabletki/apteki/w-czestochowie

Oba produkty zalecane są w leczeniu łagodnych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego - dolegliwości pojawiających się przed krótko przed krwawieniem miesięcznym, takich jak ból i obrzęk piersi, twarzy i kończyn, zaburzenia nastroju czy bóle głowy.

Załączam także link do artykułu na temat menstruacji, który może panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-miesiaczka-musi-bolec