---Alopexy - pytania

Mil3na (anonim, 188.146.164.) Warszawa 3 lata temu

Czy Vines może powodować, że włosy są słabe i cienkie?

Przez 2 lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Obnizyło mi się jednak znacznie libido, więc zdecydowałam się je zmienić. Ginekolog przepisał mi Vines. Biorę je od 2 miesięcy i zauważyłam, że moje włosy są dużo cieńsze. Nie wypadają więcej niż zwykle, ale zrobiły się cieniutkie, osłabione. Konsultowałam się z ginekologiem to stwierdził, że to z pewnością nie jest od tabletek. Czy to może być prawda? Bo ja myślę, że przyczyna tkwi własnie w tabletkach.

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Kama (anonim, 5.173.130.) 1 rok temu

Ja tez bralam vibin mini teraz 2 opakowanie vines i to samo zauwazylam z wlosamo

Aleksandra Mroczkowska Farmaceuta

3 lata temu

Każda kobieta reaguje na antykoncepcję hormonalną nieco inaczej. Jedna wyraźnie odczuwa skutki uboczne, inna nie odczuwa ich wcale. U części kobiet stosujących Vines może wystąpić łysienie, a u innych nadmierne owłosienie. Są to jednak skutki uboczne, które występują niezbyt często (u ≥ 1/1000 do <1/100 osób stosujących Vines).
Wpływ Vines na włosy może więc być różny. Jeżeli problem będzie nadal się utrzymywał lub pogłębiał, to warto skonsultować się również z trychologiem (lekarz od włosów). Oceni on dokładnie kondycję skóry, być może zleci badania krwi i określi, jaka jest faktyczna przyczyna problemów z włosami.

To, co teraz może Pani zrobić, to zadbać o zdrową dietę i dostarczyć włosom wszystkich potrzebnych witamin, makro- i mikroelementów. Poza dużą ilością warzyw, owoców i różnego rodzaju orzechów, pestek i nasion, warto również zastosować jakiś sprawdzony lek lub suplement, który zawiera składniki wzmacniające włosy. Poniżej podaję przykłady takich preparatów wraz z linkiem do ich dostępności w Warszawskich aptekach: Biotebal Max: https://www.gdziepolek.pl/produkty/103361/biotebal-max-tabletki/apteki Skrzypowita: https://www.gdziepolek.pl/produkty/91456/skrzypovita-kapsulki-kapsulki/apteki skrzypolen z biotyną: https://www.gdziepolek.pl/produkty/71897/skrzypolen-z-biotyna-kapsulki/apteki

Warto by było wzmocnić również włosy "od zewnątrz", stosując wcierki czy odżywki wzmacniające włosy i poprawiające krążenie w skórze głowy.

Dodatkowo poniżej wysyłam dwa ciekawe artykuły, które mogą Panią zainteresować, bo są związane z antykoncepcją hormonalną: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły