bold&beauty (anonim, 5.173.160.) Warszawa 5 lat temu

Czy Biotebal może być stosowany przez mężczyzn na zakola?

witam, czy Biotebal może być stosowany przez mężczyzn na zakola?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Marcin Szczesio Farmaceuta

5 lat temu

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Biotebal jest niedobór biotyny, czyli witaminy H.

Deficyt ten wywołuje u ludzi objawy zmęczenia, parestezje, wypadanie włosów, zapalenie skóry zlokalizowanej wokół oczu, nosa, ust, zapalenie spojówek, zaburzenia wzrostu paznokci
i włosów oraz ich nadmierną łamliwość.

Przypuszcza się, że przyczyną zmian skórnych i utraty włosów w wyniku niedoboru biotyny są zaburzenia w metabolizmie tłuszczów. Biotyna wspomaga keratynizację i różnicowanie komórek naskórka oraz przydatków skórnych, takich jak włosy i paznokcie, poprawiając ich stan.

W związku z tym, jeśli "zakola" pojawiają się z powodu niedoboru tej witaminy, to preparat będzie zauważalnym rozwiązaniem po kilku miesiącach stosowania.

Z drugiej strony, niedobory witaminy H, nie są zbyt częste w prawidłowej diecie, ponieważ biotyna dostępna jest w produktach spożywczych jak: wątroba, drożdże, żółto jaj oraz niektórych warzywach np. soja, kalafior, soczewica. Dodatkowo jest syntezowana przez bakterie w jelicie grubym człowieka, jednak wchłanianie z tego odcinka przewodu pokarmowego jest niewielkie.

Jeśli już różne próby walki z objawami łysienia nie zdały rezultatu, to warto skonsultować się z lekarzem (dermatologiem) lub trychologiem.

Więcej informacji do uzyskania pod adresem - https://www.gdziepolek.pl/tematy/nasze-metody-na-lysienie

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły