---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

emiz (anonim, 94.254.169.) Warszawa 18 miesięcy temu

Jaki może być powód spóźnionego okresu?

Okres się spóźnia, miał być w sobotę dziś wtorek dalej brak okresu.. Wykonane chyba już z 6 testów wszystkie negatywne… Czy to może być ze stresu? Jak długo mogę go nie mieć?? Cała w strachu 💁🏼‍♂️ Zazwyczaj jest regularny i przychodzi w tzw „zegarku”

6 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

emiz (anonim, 94.254.169.) 18 miesięcy temu

Pojawiło się plamienie, mam nadzieje że to okres

Aleksandra Berdys Farmaceuta

18 miesięcy temu

Myślę, że tak. Ale niestety nigdy test ciążowy nie daje 100% pewności. Przyjmuje się, że jeśli ponowne wykonanie testu po kilku dniach daje wynik negatywny to wykluczamy ciążę.

emiz (anonim, 5.173.178.) 18 miesięcy temu

Zrobiłam badania z krwi <0,100 test negatywny. Czy mogę już na 100% wykluczyć ciąże?

Aleksandra Berdys Farmaceuta

18 miesięcy temu

Test wykonany po 25 dniach od stosunku powinien być wiarygodny. Zazwyczaj robi się powtórkę testu po kilku dniach. Jeśli dwa razy wynik będzie negatywny można przyjąć, że nie jest Pani w ciąży. Skuteczność testów ciążowych jest wysoka około 99%.

Tutaj więcej o testach:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Jeśli to stres jest przyczyną miesiączka może się opóźnić o kilkanaście dni.

emiz (anonim, 5.173.178.) 18 miesięcy temu

Dziś zrobiłam test 25dni po stosunku negatywny wyraźna kreska w miejscu C. Fakt miałam bardzo dużo stresu przez ostatni czas, czy test wykonany po takim czasie jest wiarygodny?

Aleksandra Berdys Farmaceuta

18 miesięcy temu

Długość cyklu może być różna - nie zawsze jest to 30 dni. Jeżeli okres spóźnia się i cykl trwa już ponad 35 dni przyczyn braku miesiączki może być bardzo dużo i zawsze warto skonsultować się z lekarzem (ginekologiem), gdyby krwawienie się nie pojawiło.

Począwszy od ciąży po stres, przemęczenie, przebytą infekcję, gwałtowne zmiany żywieniow, intensywne treningi, nagły spadek wagi.

Jeżeli nie jest Pani pewna co do skuteczności wykonanych testów ciążowych zawsze można skorzystać z wizyty u ginekologa, który zaleci odpowiednie badania lub je wykona.

Spóźniający się okres jednorazowo może o niczym nie świadczyć, być może czynniki środowiskowe wpłynęły na Pani organizm w jakiś sposób.

Nasz portal niestety nie zastąpi kontaktu z lekarzem, ale może Pani skorzystać z teleporady:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Artykuł, który może Pani pomóc: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-miesiaczka-musi-bolec https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły