Aga (anonim, 77.65.87.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Minovivax stosuje się raz czy dwa razy dziennie?

Czy lek stosuje sie 2 razy dziennie co 12 godz na suche wlosy? Czy tylko 1 raz dziennie...bo pani zapisala mi lek a nie wiem.jak stosować. Aga lat 37

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 8 miesięcy temu

Proszę stosować się do zaleceń w ulotce. W razie wątpliwości warto poradzić się lekarza dermatologa.

p83 (anonim, 80.50.130.)
około 8 miesięcy temu

Jest na youtubie filmik gdzie wypowiada się lekarz, który był obecny przy testach klinicznych minoxidolu i mówił że wystarczy raz dziennie ponieważ połowiczny rozpad wynosi 18 godzin. Producenci piszą aby brać dwa razy, żeby się szybciej skończyć opakowanie i kupić następne.

Wiele zależy od tego czy to lekarz zalecił Pani ten lek czy też został polecony, np. przez trychologa. Jeżeli miała Pani receptę od lekarza to proszę zadzwonić do apteki, w której ją Pani zrealizowała. Przekażą Pani informacje o dawkowaniu zapisaną na recepcie. Gdyby nie było tej informacji na recepcie proszę zadzwonić do lekarza. Dawkowanie może być inne niż w ulotce. To lekarz decyduje o stosowaniu leku.

Jeżeli nie był to lek z przepisu lekarza to mogła Pani zakupić wyłącznie Minovivax 2%. Zgodnie z ulotką lek Minovivax 2% powinien być stosowany 2 razy dziennie na suchą skórę głowy. Co 12 godzin czyli rano i wieczorem należy nakładać 1 ml leku. Skóra głowy powinna być zdrowa i nieuszkodzona. Nie należy używać więcej niż 2 ml leku na dobę. Po zastosowaniu należy dokładnie umyć dłonie aby uniknąć działania leku w innym miejscu niż głowa.

Lek Minovivax 2% stosowany jest w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn i u kobiet.

Zachęcam do zapoznania się z ulotką leku
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92626/minovivax-2-plyn/ulotka

Udostępniam też dostępne zamienniki leku
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92626/minovivax-2-plyn/zamienniki