---Skoczylas Kolagen - pytania

Klaudia (anonim, 188.147.102.) Warszawa 2 lata temu

Czy można jednocześnie przyjmować Dekalcin i lek Fultium?

Dzień dobry, czy można jednocześnie przyjmować dekalcin ( D3 2000j.m.) codziennie i Fultium (D3 20 000j.m.) raz na tydzień w przypadku osteoporozy. Czy taka dawka wit. D3 nie jest zbyt wysoka?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Joanna Dunajska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Zalecana dawka witaminy D3 dla osób chorujących na osteoporozę jest nie mniejsza niż 800IU na dobę. Dawkę ustala się na podstawie pożądanego stężenia 25-hydroksycholekalcyferolu (25(OH)D) w surowicy, nasilenia choroby oraz odpowiedzi pacjenta na leczenie. Według aktualnej wiedzy medycznej dawki witaminy D dostosowywane są pod konkretnego pacjenta i nie są równoznaczne z zalecanymi.

Fultium to lek dostępny z przepisu lekarza, Dekalcin to suplement diety. Jeżeli preparaty zalecił ten sam specjalista w terapii łączonej, proszę zastosować się do dawkowania ustalonego przez lekarza. Jeżeli sama wprowadza Pani Dekalcin do suplementacji, należy zastanowić się nad zasadnością jego stosowania, ze względu na przyjmowanie już preparatu z witaminą D3. Należy poinformować lekarza ordynującego Fultium o stosowaniu dodatkowego suplementu diety.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/osteoporoza-jak-zapobiegac-i-jak-leczyc

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły