← powrót do głównej strony opinii i pytań

mazur henryk Zamość ul Wyszyńskiego 61/38 (anonim, 185.122.99.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy Lacidofil i Lacidomax są swoimi zamiennikami?

Czy Lacidofil iLacidomax mają podobne właściwości i czy można stosować je zamiennie

Lacidofil jest probiotykiem zawierającym bakterie kwasu mlekowego. Mikroorganizmy te występują naturalnie w przewodzie pokarmowym człowieka i chronią przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Pomagają zatem utrzymać właściwą florę bakteryjną w jelitach.
Lek stosowany jest m.in: w trakcie i po antybiotykoterapii, w leczeniu biegunek, w rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/42092/lacidofil-kapsulki/ulotka

oraz link do dostępności preparatu w aptekach na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/42092/lacidofil-kapsulki/apteki/w-warszawie

W bazie leków nie odnajduję preparatu o nazwie Lacidomax, więc nie mogę określić jego składu. Jeśli zawiera on bakterie kwasu mlekowego, to może być stosowany zamiennie za Lacidofil.
Proszę pamiętać jednak o zachowaniu odpowiedniego dawkowania zaleconego przez producenta preparatu bądź lekarza, jak również o tym, że Lacidofil jest lekiem. W przypadku leku wymagana jest rejestracja przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych na podstawie wniosku zawierającego szczegółową dokumentację gwarantującą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania, które jest ciągle monitorowane przez lekarzy, farmaceutów oraz podmiot wprowadzający lek do obrotu.

W przypadku suplementów producent nie ma obowiązku rejestracji ani szczegółowej dokumentacji gwarantującej jakość i skuteczność stosowania. Nie ma też wymogu monitorowania bezpieczeństwa jego zażywania. Mówiąc prościej, nie mamy pewności, czy zadeklarowana na opakowaniu suplementu diety dawka wchłania się "w całości".

Najlepiej byłoby zatem nie zamieniać leku na suplement diety.

Przesyłam link do innych preparatów, które podobnie jak Lacidofil, zawierają w składzie bakterie kwasu mlekowego:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/42092/lacidofil-kapsulki/zamienniki

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatnhttps://www.gdziepolek.pl/tematy/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowee:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zatrucia-pokarmowe-w-podrozy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-antybiotykach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zwalczyc-biegunke