---Yalugard - przy pytaniach

Dudi (anonim, 5.173.140.) Warszawa 2 lata temu

Czy Dexilant łatwiej jest odstawić niż Polprazol?

Czy dexilant łatwiej jest odstawić niż polprazol?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Do @Robert:

Dexilant zawiera dekslanzoprazol, który zmniejsza ilość wydzielanego w żołądku kwasu. Dzięki temu może być skuteczny m.in. w leczeniu zapalenia błony śluzowej żołądka, ponieważ zmniejszenie ilości kwasu w żołądku może wspomóc gojenie uszkodzeń i złagodzić objawy choroby.

ROBERT  (anonim, 37.47.176.) 2 lata temu

Czy dexilant po leczeniu helikobakter jest odpowiedni w leczeniu zapaleniu błony śluzowej żołądka??

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Nie do końca rozumiem, co ma Pan na myśli pod pojęciem "łatwiej". Jeśli moja odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca, proszę o doprecyzowanie.

Zarówno dekslanzoprazol - substancja czynna leku Dexilant, jak i polprazol należą do tej samej grupy terapeutycznej - inhibitorów pompy protonowej, w związku z czym schemat ich odstawienia jest podobny.

Odstawienie inhibitora pompy protonowej po dłuższej kuracji powinno się odbywać stopniowo. Najpierw należy zmniejszyć dawkę o połowę na okres około 4-8 tygodni. Po tym czasie można rozważyć zażywanie leku co drugi dzień, by końcowo całkowicie go odstawić.

Można także od razu odstawić ten lek całkowicie, stosując go tylko „na żądanie”, gdy pojawią się dolegliwości. Ewentualnie można posiłkować się zastąpieniem IPP antagonistą receptora histaminowego H2, np. famotydyną.

Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-jak-i-kiedy-mozna-odstawic-leki

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły