Kiepura (anonim, 185.161.93.)
około 2 lat temu, Kraków

a ja się pytam kto odpowiada za lecznictwo w Polsce,bo dostęp do ...

a ja się pytam kto odpowiada za lecznictwo w Polsce,bo dostęp do leków to leczenie, a może minister finansów ograniczył dotacje do refundacji,jeżeli tego leku nie ma w aptekach od miesiąca,tzn,że zaprzestano jego produkcję i Minister Zdrowia powinien posiadać rzetelną informację a nie opowiadać banialuki
Taka organizacja deorganizuje pracę lekarzy( dodatkowe wizyty ze zmianą leków) .Czy ktoś odpowie za to ? To lekarze winni a nie Minister.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Rozumiem Pana rozgoryczenie powodowane brakiem dostępności leku. Dziś rano ponownie skontaktowałam się z działem handlowym firmy Sanofi. Według informacji jakie udało mi się dzisiaj uzyskać, lek Delmuno 5 powoli wraca do aptek i jest już dostępny w niektórych hurtowniach. Ponieważ leku nie było przez jakiś czas w sprzedaży, popyt jest dosyć duży, dlatego dostawy do wszystkich aptek mogą być nieco opóźnione.
Cały czas monitorujemy dostępność leku, jak tylko pojawi się w aptekach w większej ilości, zamieścimy informację pod tym postem.
Niestety farmaceuci i lekarze nie mają wpływu na dystrybucję leków.

Kiepura (anonim, 185.161.93.)
około 2 lat temu

Co to za słowa ,lek najpóżniej trafi w poniedziałek, a poniedziałek minął i co, co to za słowa odpowiedzialnego człowieka,chyba nieodpowiedzialnego

Z informacji jakie uzyskałam przed momentem od podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję leku Delmuno 5 wynika, iż lek ma pojawić się w hurtowniach jeszcze w tym tygodniu. Do aptek lek trafi najpóźniej w poniedziałek.
Jego dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/21656/delmuno-5-tabletki-powlekane/apteki/w-krakowie

Ministerstwo oraz Służba Zdrowia nie ma wpływu na opóźnienia w produkcji leków.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, który wyjaśnia dlaczego niektórych leków może brakować w aptekach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach