Kazik (anonim, 37.248.164.)
około 1 lat temu, Warszawa

Który lek jest lepszy Lagosa czy Essentiale forte?

Lagosa czy edetiale forte który lek jest lepszy

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Lagosa zawiera w swoim składzie ekstrakt z ostropestu plamistego oraz sylimarynę. Wskazaniem do stosowania leku są stany po uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem związków toksycznych. Lagosa stosowana jest także jako leczenie wspomagające w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.
Więcej na ten temat w ulotce leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/42255/lagosa-drazetki/ulotka

Lek Essentiale forte zawiera w swoim składzie fosfolipidy sojowe. Wskazania do stosowania to m.in. ostre i przewlekłe choroby wątroby (poalkoholowe uszkodzenia wątroby, toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby), wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.
Więcej na ten temat w ulotce leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27680/essentiale-forte-kapsulki/ulotka

Zatem oba leki stosowane są jako leczenie wspomagające, nie mogą stanowić podstawy i jedynej składowej terapii w przypadku leczenia uszkodzenia wątroby.

Sylimaryna zawarta w preparacie Lagosa działa dwutorowo:
chroni komórki wątroby przed wchłanianiem substancji szkodliwych oraz pobudza regenerację hepatocytów (komórek wątroby).
Fosfolipidy sojowe, które są składnikiem Essentiale forte mają jeden mechanizm działania - polienylofosfatydylocholina w nich zawarta, wbudowuje się w hepatocyty (komórki wątroby) i zwiększa ich regenerację.

Zatem oba leki poprawiają kondycję komórek wątroby, a Lagosa dodatkowo uniemożliwia wchłanianie substancji szkodliwych, co może wpłynąć na wybór tego leku spośród dwóch wymienionych przez Pana preparatów.

Jeśli celem leczenia jest wspomaganie odbudowy komórek wątroby, nie ma znaczenia który z preparatów zostanie przez Pana zastosowany.
Natomiast, gdy np. doszło do zatrucia, lekami lub innymi substancjami, lepiej będzie zastosować lek Lagosa, z uwagi na dwutorowość działania, którą opisałam powyżej.

Przesyłam linki z dostępnością obu preparatów w aptekach na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/42255/lagosa-drazetki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/27680/essentiale-forte-kapsulki/apteki/w-warszawie

Załączam także odnośniki do naszych artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/watroba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/co-szkodzi-watrobie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-alkoholowa-chorobe-watroby