MariaHor (anonim, 91.189.60.) Gdańsk 6 lat temu

Czy Essentiale Forte pomaga na uszkodzenie wątroby przez alkohol?

Czy essentiale forte pomaga na wątrobę, niezależnie od tego jaka substancja jest przyczyną zniszczenia jej, tzn. np. alkohol

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Mądrzak Farmaceuta

6 lat temu

Dzień dobry,
jednym ze wskazań stosowania leku Essentiale Forte jest uszkodzenie wątroby na skutek działania substancji toksycznych. Jak najbardziej alkohol możemy zaliczyć do takich substancji. Proszę jednak pamiętać, że zastosowane leczenie powinno być skonsultowane z lekarzem i dobrane odpowiednio do stanu uszkodzenia narządu. Ważne jest także wdrożenie zdrowego trybu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych.

Oprócz fosfolipidów zawartych w Essentialen Forte, regenerująco na wątrobę działa również sylimaryna. Jest to substancja czynna pozyskiwana z Ostropestu plamistego (Silybum marianum). Stosowana jest w profilaktyce i leczeniu uszkodzeń wątroby spowodowanych przez m.in. alkohol (etanol), leki, toksyny muchomora sromotnikowego. Preparaty zawierajace w swoim składzie sylimarynę to: Lagosa, Sylimarol, Sylimax.

Pozdrawiam serdecznie,

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację