← powrót do głównej strony opinii i pytań

Mala (anonim, 37.47.59.)
około 9 dni temu, Warszawa

Która apteka w Warszawie wykona krople do oczu z homatropiną?

Bardzo pilnie potrzebuję kropli robionych Homotropini do oczu. Siostra używa ich od kilku lat, podobno już w ich nie robią bo się nie opłaca. Najgorsze jest to że one nie mają zamiennika, nie wiem co robić?

Bromowodorek homatropiny jako substancja recepturowa stosowany jest do sporządzenia kropli do oczu mających na celu rozszerzenie źrenic np. przed zabiegiem okulistycznym oraz w celu porażenia akomodacji oka (po zakropienie pacjent nie widzi przedmiotów znajdujących się blisko niego) szczególnie u młodych pacjentów, w trakcie badań okulistycznych. Wskazaniem do stosowania kropli jest stan zapalny błony naczyniowej oka, w celu zapobiegania zrostom oraz znoszenie związanego z tym schorzeniem bólu i światłowstrętu.

Jak informuje firma Fagron, dystrybutor tej substancji recepturowej najbliższa przewidywana data dostawy surowca do aptek to marzec-kwiecień 2019r. W tej chwili surowiec jest niedostępny.

Proszę także pamiętać, iż tylko nieliczne apteki mają możliwość wykonywania kropli do oczu, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami wyposażenia apteki w specjalistyczny sprzęt, pozwalający wykonać lek w warunkach aseptycznych.

Preparat o który Pani pyta, nie posiada niestety swojego odpowiednika w postaci leku gotowego do kupienie w aptece. Zatem, należy udać się do lekarza okulisty, w celu zmiany sposobu leczenia i wybrania innego leku o podobnym działaniu.

Jak tylko substancja pojawi się w aptekach, jej dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/36162/homatropiny-bromowodorek-substancja/apteki/w-warszawie

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami na temat preparatów na oczy oraz leczenia jaskry:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/preparaty-na-zdrowe-oczy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-wyleczyc-jaskre