← powrót do głównej strony opinii i pytań

Mala (anonim, 37.47.59.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Która apteka w Warszawie wykona krople do oczu z homatropiną?

Bardzo pilnie potrzebuję kropli robionych Homotropini do oczu. Siostra używa ich od kilku lat, podobno już w ich nie robią bo się nie opłaca. Najgorsze jest to że one nie mają zamiennika, nie wiem co robić?

Z informacji jakie udało mi się dzisiaj uzyskać od firmy Fagron, bromowodorek homatropiny substancja do receptury aptecznej jest już dostępna w hurtowniach. Surowiec dostępny jest w opakowaniach 5 g i przeznaczony jest do receptury aptecznej, m.in. kropli do oczu.
Jeśli posiada Pani receptę, można udać się do apteki która ma możliwość wykonania kropli ocznych i poprosić o jej realizację.

Bromowodorek homatropiny jako substancja recepturowa stosowany jest do sporządzenia kropli do oczu mających na celu rozszerzenie źrenic np. przed zabiegiem okulistycznym oraz w celu porażenia akomodacji oka (po zakropienie pacjent nie widzi przedmiotów znajdujących się blisko niego) szczególnie u młodych pacjentów, w trakcie badań okulistycznych. Wskazaniem do stosowania kropli jest stan zapalny błony naczyniowej oka, w celu zapobiegania zrostom oraz znoszenie związanego z tym schorzeniem bólu i światłowstrętu.

Jak informuje firma Fagron, dystrybutor tej substancji recepturowej najbliższa przewidywana data dostawy surowca do aptek to marzec-kwiecień 2019r. W tej chwili surowiec jest niedostępny.

Proszę także pamiętać, iż tylko nieliczne apteki mają możliwość wykonywania kropli do oczu, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami wyposażenia apteki w specjalistyczny sprzęt, pozwalający wykonać lek w warunkach aseptycznych.

Preparat o który Pani pyta, nie posiada niestety swojego odpowiednika w postaci leku gotowego do kupienie w aptece. Zatem, należy udać się do lekarza okulisty, w celu zmiany sposobu leczenia i wybrania innego leku o podobnym działaniu.

Jak tylko substancja pojawi się w aptekach, jej dostępność będzie można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/36162/homatropiny-bromowodorek-substancja/apteki/w-warszawie

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami na temat preparatów na oczy oraz leczenia jaskry:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/preparaty-na-zdrowe-oczy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-wyleczyc-jaskre