Wikilaura (anonim, 83.26.227.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy mogę zacząć brać tabletki Vibin Mini bez okresu?

Hej, ginekolog przepisał mi antykoncepcje vibin mini, oczywiscie kazała poczekać na pierwszy dzień okresu. Okres spóźnia mi się 2 miesiace ( nie jest to ciaża). Okres nieregularny jest u mnie normalny i rozmawiałam o nim z lekarzem oraz ginekolog. Bardzo mi zależy na braniu tabletek i czy bym mogła zaczac je brać bez okresu? Czy cos może pójść nie tak? Jeszcze dodam że bralam kiedyś tabletki diane 35 i tylko przy nich miałam regularny okres.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Ponieważ jak Pani zauważyła standardowy sposób rozpoczęcia blistra antykoncepcji polega na przyjęciu pierwszej tabletki wraz z krwawieniem miesiączkowym i tak Pani zalecił ginekolog - farmaceuta w związku z tym nie doradzi innego sposobu postępowania.

W niektórych przypadkach kobiet z nieregularnym i bardzo długim cyklem ginekolog instruuje, aby przyjąć tabletkę w dowolnym dniu, bez oczekiwania na krwawienie. Być może były jakieś przyczyny, dla których nie otrzymała Pani takiej instrukcji, pomimo, że ginekolog miał wiedzę, że okres może nie pojawić się szybko.

Przyjęcie pierwszej złożonej tabletki antykoncepcyjnej w sposób inny niż opisany w dokumentacji leku spowoduje, że nie zapewni on natychmiastowej ochrony przed ciążą i konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywa). Konieczne może także być jej wiarygodne wykluczenie przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek, ponieważ stosowanie antykoncepcji u ciężarnych jest przeciwwskazane. Skutkiem może być także gorsza tolerancja tabletki w początkowym okresie stosowania, dłuższy czas adaptacji oraz większe ryzyko plamień i krwawień śródcyklicznych.

Jeśli zależy Pani na szybkim rozpoczęciu przyjmowania tabletek, to proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem i omówić swój problem.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane/ulotka/204589