Ada (anonim, 77.65.80.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy podczas COVID-19 powinnam stosować Groprinosin i Tamiflu?

Mąż zachorował na Sars-Cov-2. Jest w domu. Zachorował 18.3.2021. Objawy cały czas są bez zmian i nie ustępują. Temperatura "skacze" 37,5, 38, 39 i tak cały czas. Ból gardła, ból całego ciała, potworne osłabienie. Nie skarży się jednak na problemy z oddechem. Przez te wszystkie dni lekarz rodzinny zalecił stosowanie standardowe leków p. gorączkowych (Aspiryn C, Groprinosin, Glimbax. Dziś lekarz powiedział że zapisze Tamiflu. Rozumiem, że jak Tamiflu mąż będzie przyjmował, to to jest dobra decyzja lekarza? Ponadto czy mąż ma odstawić wcześniejsze leki? Kontakt z lekarzem rodzinnym jest tylko telefonicznie ale nie zawsze można się z nim skutecznie skontaktować.
Dziś lub jutro dotrze do mnie pulsoksymetr i będę mierzyć mężowi saturację.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

MOkre (anonim, 89.248.248.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

O wykorzystaniu remdesiviru w COVID-19 piszemy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/remdesivir

Ada (anonim, 77.65.80.)
około miesiąca temu

Dziękuję za odpowiedź na moje wcześniejsze zapytanie. A czy remdezywir nie byłby bardziej pomocny w leczeniu choroby Covid-19?

Tamiflu to lek zawierający w składzie oseltamiwir- substancję przeciwwirusową, skuteczną wobec wirusa GRYPY. Lek ten nie ma więc wskazania do stosowania w chorobie chorobie COVID-19 wywoływanej przez nowego koronawirusa.
Ponadto lek ten jest skuteczny tylko wtedy, gdy podawany jest na wczesnym etapie choroby (przy pierwszych objawach).
Stosowanie Tamiflu w leczeniu COVID-19 nie ma więc uzasadnionej skuteczności, ale nie wydaje się również, że mógłby zaszkodzić.
W związku z tym, że COVID-19 to nowa choroba, lekarze wciąż szukają skutecznego leku. Zalecają je często na podstawie obserwacji i doniesień np. z innych krajów, nie koniecznie na podstawie udokumentowanych zaleceń.

Groprinosin również zawiera substancję przeciwwirusową, ale wykazuje ona skuteczność przeciwko wirusowi opryszczki. Jego skuteczność w leczeniu COVID-19 również nie jest jeszcze potwierdzona.

Ciężko jest mi jednoznacznie odpowiedzieć, czy jest to dobra decyzja lekarza, ale to on decyduje o doborze leków.

W czasie stosowania Tamiflu, można jednocześnie zażywać aspirynę i Glimbax.

Na podobne pytanie dotyczące m.in. Tamiflu (oseltamiwiru) oraz Groprinosinu w leczeniu COVID-19 odpowiedziała już wcześniej koleżanka:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/18690/doxycyclinum-czy-leki-zawierajace-oseltamiwir-i-doksycykline-wspomagaja-leczeni

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/16300/groprinosin-czy-groprinosin-podniesie-nam-odpornosc-i-ulatwi-zwalczenie-koronaw