Bob (anonim, 91.200.106.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy kaszel i katar to koronawirus czy przeziębienie?

Czy kaszel i katar to koronawirus czy przeziębienie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie mamy możliwości, aby na podstawie opisanych przez Pana objawów, potwierdzić lub zaprzeczyć, że doszło do zakażenia koronawirusem. W aktualnym czasie infekcje wywołane przez koronawirusa będą nakładały się na zachorowania na grypę, przeziębienia i choroby bakteryjne, co może być trudne do odróżnienia.

Osobą kompetentną do postawienia diagnozy jest lekarz. Jeśli przypuszcza Pan, że może być zakażony koronawirusem, to została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, na której można zasięgnąć informacji, jak postępować w przypadku takiego podejrzenia.
Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590. Można także kontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-zrobic-gdy-podejrzewasz-u-siebie-koronawirusa

Wstępnie można dokonać u siebie samooceny za pomocą poniższego testu, aby sprawdzić, czy któreś z występujących objawów są szczególnie niepokojące:
https://www.gdziepolek.pl/test-koronawirus-covid

Należy jednak pamiętać, że ta ocena symptomów COVID-19 ma charakter informacyjny. Nie jest to natomiast diagnoza medyczna ani konsultacja lekarska.