Aldona (anonim, 79.189.62.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Który lek jest lepszy - Zahron czy Atrox?

Zahron czy Atrox ? Ktory lek jest lepszy, daje mniej skutków ubocznych ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Do @ Zosia:

Odpowiedź na Pani pytanie została udzielona poniżej.
Atorvox zawiera jako substancję czynną atorwastatynę, a Rosutrox rosuwastatynę.

Zosia (anonim, 5.173.16.)
około 2 miesięcy temu

Mój poziom całkowitego cholesterolu wynosi 316. Jeden z lekarzy zapisał mi Atorvox, drugi Rosutrox. Jaka jest różnica ?

O tym, który z leków - Zahron czy Atrox - jest dla Pani lepszy może zadecydować lekarz, szczegółowo zaznajomiony z Pani przypadkiem zdrowotnym oraz dokumentacją medyczną.

Należy pamiętać, że Zahron i Atoris to leki wydawane z przepisu lekarza, zatem pacjent samodzielnie nie może zdecydować, który z nich wybrać. Dawka 10 mg rosuwastatyny (Zahron) odpowiada dawce pośredniej atorwastatyny (Atorox) wynoszącej 30 mg - stąd tym bardziej potrzeba doboru leku przez specjalistę.

Nie ma możliwości właściwej oceny, który z leków powoduje mniej skutków ubocznych - proszę pamiętać, że skutki uboczne leków to nie tylko te wymienione w ulotce, ale także zgłaszane przez pacjentów na bieżąco podczas użytkowania leku, które w tym dokumencie nie zostały jeszcze zamieszczone:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Mało tego - reakcja na lek jest bardzo indywidualna, więc to, że dany skutek dotychczas nie został opisany, wcale nie oznacza, że po zażyciu leku przez pacjenta nie może się pojawić.

Leki należy dobierać pod kontrolą lekarza do aktualnego stanu zdrowia, wagi, innych przyjmowanych leków i chorób, nie ze względu na możliwe skutki uboczne, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.