Marzena (anonim, 46.134.69.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jaka dawka wapnia będzie odpowiednia do przyjmowanej dawki magnezu?

Mam pytanie stwierdzono u mnie niedobór wit D - 13ng/mol, lekarz przepisal mi wit - D 2000 - 2x 1 (przez miesiąc potem 1x1), magne b6 - 48mg 2x1 + kalduym 600mg - 1x1 oraz tribux 100mg - 2x2
Poczułam się lepiej ale nie do końca, zrobiłam dodatkowe badania i okazalo się, że mam jeszcze niski poziom wapnia - 2.30 mmll/l. Ide do lekarza w poniedzialek popoludniu, chciałabym zakupić wapń w kapsułkach by to wyrównać - jakie stężenie będzie odpowiednie do wartości magnezu?
Czy musi być odstęp między stosowaniem magnezu i wapnia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Prawidłowe stężenie wapnia całkowitego w surowicy krwi u osoby dorosłej powinno mieścić się w granicach 2.15-2.5 mmol/l, wapnia zjonizowanego 1.15-1.32 mmol/l - dane te mogą nieco wahać się w zależności o laboratorium. Pani wpis nie pozwala jednoznacznie ocenić, jakie wyniku dotyczy wpis oraz tego, czy faktycznie będzie konieczność suplementacji wapnia. Z moich domysłów wynika, że najprawdopodobniej nie ma takiej potrzeby.

O tym, jaka dawka wapnia będzie dla Pani odpowiednia, czy w ogóle będzie trzeba go przyjmować oraz, jaki preparat wybrać, zdecyduje lekarz podczas wizyty. Jeśli otrzyma Pani konkretne wytyczne, np. dawkę wapnia, jaką powinna Pani zażywać, wówczas pomożemy Pani wybrać preparat. Na ten moment proszę poczekać na opinię lekarza i jeszcze nie decydować o zażywaniu środków z wapniem. Póki co, nie ma takiej konieczności.

Szczegółowych wyjaśnień na temat stosowania preparatów wapnia i magnezu, udzieliliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/23014/magne-b6-czy-mozna-suplementowac-jednoczesnie-witamine-d3-magnez-i-wapn