Amelia 14
około 25 dni temu, Warszawa

Jak radzić sobie z wydzieliną spływającą po tylnej ścianie gardła?

Jaki syrop byłby dobry na kaszel spowodowany spływająca po tylniej ścianie gardła wydzieliną, kaszel raczej suchy, chrypka najczęściej rano,uczucie zalegania w gardle. Dziecko nie ma już gorączki pozostał tylko katar i kaszel ale sporadyczny. Dziecko lat 6

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W przypadku kaszlu spowodowanego spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła kluczową kwestią jak zwykle ustalenie przyczyny dolegliwości, gdyż leczenie polega na usunięciu przyczyny. Z informacji zawartych w pytaniu można wnioskować, że przyczyną jest przebyta infekcja. Należy skupić się na właściwej higienie nosa.

Warto w tym celu stosować aerozole zawierające sól morską bądź inhalacje z soli fizjologicznej. Umożliwiają one właściwe oczyszczenie nosa oraz nawilżenie błon śluzowych. Jednym z produktów zalecanych w przypadku kaszlu spowodowanego spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła jest preparat zawierający roztwór soli i kompleks taninowy pełniący funkcje ochronne w obrębie błony śluzowej nosa:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/100874/aboca-fitonasal-pediatric-aerozol/apteki

Jeśli chodzi o syropy, w tego typu dolegliwościach zwykle dobrze sprawdzają się łagodne syropy o działaniu powlekającym, np. syrop prawoślazowy, syrop z babki lancetowatej bądź syrop z wyciągiem z porostu islandzkiego.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-przeziebienie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kaszel-suchy-i-mokry-jak-go-leczyc