Teresa (anonim, 46.20.50.) Gorzów Wielkopolski 3 lata temu

Czy są jakieś zamienniki, które mogą pomóc przetrzymać okres braku Tegretolu CR 200?

Witam, biorę Tegretol 200 dwa razy po jednej tabletce plus Depakine Hrono 500 2x2 . Nie ma obecnie Tegretolu 200. Ataków nie mam od 12 lat i nie chciałabym żeby one wróciły. Czy say jakieś zamienniki które mogą pomóc przetrzymać okres braku Tegretolu 200. Muszę przyznać że trochę się niepokoje .

3 odpowiedzi, 4 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Iwcia:
Ponowiłam już zapytanie u producenta. Jak tylko uzyskam odpowiedź, zostanie ona zamieszczona pod tym postem oraz na stronie produktu Tegretol.

Iwcia (anonim, 188.147.104.) 3 lata temu

Dzień dobry czy jest szansa ze jeszcze w lipcu będzie dostępny Tegretol cr 200.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

W sprawie dostępności leku Tegretol CR ponowiłam zapytanie do producenta. Kiedy otrzymam odpowiedź, pojawi się ona tutaj po lewej stronie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/77738/tegretol-cr-200-tabletki/apteki/w-polsce

Proszę zapisać się na powiadomienia przy pomocy powyższego linku klikając w przycisk po lewej stronie: "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Tegretol".

W ten sposób informacje o dostępności leku otrzyma Pani na swój adres e-mail.

Preparatem zawierającym tę samą substancję czynną w tej samej dawce jest lek Finlepsin Retard 200: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/29857/finlepsin-200-retard-tabletki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/29857/finlepsin-200-retard-tabletki/apteki/w-gorzowie-wielkopolskim

Zgodnie z art. 44 ustawy o refundacji leków wydawany zamiennik powinien mieć tą samą postać farmaceutyczna, która nie powoduje powstania różnic terapeutycznych - stąd nie powinno się zamieniać w aptece tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu (np. Tegretol CR) na postaci o przedłużonym uwalnianiu (np. Finlepsin Retard) i odwrotnie. Taka zamiana jest możliwa po konsultacji z lekarzem, do której Panią zachęcam.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły