zofia leśkiewicz (anonim, 37.248.152.) Katowice 3 lata temu

Gdzie w Katowicach kupię lek z amantadyną?

Kto ma lek amantydina

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Zgodnie z informacją uzyskaną z hurtowni Genesis Pharma nowa partia nierefundowanego Viregytu-K ma być dostępna w aptekach pod koniec przyszłego tygodnia.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Dostępność leków zawierających w swoim składzie amantadynę można sprawdzić wybierając konkretny preparat z listy:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/amantadyna

Apteki w Katowicach dysponują, np. refundowanym preparatem pod nazwą handlową Viregyt-K: https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-katowicach?pvId=19724&

Proszę jednak pamiętać, iż od 1 grudnia wprowadzono ograniczenia w sprzedaży tego leku: Zgodnie z Obwieszczeniem MZ z dn. 30 listopada 2020 r. na podstawie art. 37azg ust.2 i 5 ustawy z dnia 6 września 2001r. –Prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2020r. poz.944, 1493 i 2112) od 1 grudnia 2020 r. ogranicza się ilość wydawanego na jednego pacjenta w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu leczniczego Viregyt-K w ilości nie więcej niż 3 opakowania po 50 kapsułek na 30 dni. Lek może być ordynowany i wydawany wyłącznie w następujących wskazaniach objętych refundacją: a) choroba i zespół Parkinsona b) dyskineza późna u osób dorosłych –leczenie.

Pozostałe leki z amantadyną wydawane są na dotychczasowych zasadach.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły