---

MIsia (anonim, 79.191.30.) Warszawa 3 lata temu

Czy to prawda, że od stycznia można w aptece dostać bezpłatną szczepionkę na rotawirusy?

Czy to prawda, że od stycznia można w aptece dostać bezpłatną szczepionkę na rotawirusy?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Od 1 stycznie do programu szczepień ochronnych włączono szczepienie przeciwko rotawirusom. Oznacza to, że szczepienie będzie obowiązkowe i bezpłatne, ale realizować je będą punkty szczepień w przychodniach i w tych miejscach będzie można skorzystać z braku dopłaty do szczepienia. Zmiana obowiązuje dla dzieci urodzonych już w nowym roku (2021).

Jeśli będzie Pani chciała szczepić dziecko innym preparatem niż ten, który będzie dostępny w ramach programu szczepień - będzie możliwość zakupienia go w aptece na podstawie recepty. W takim przypadku jednak zapłaci Pani pełną kwotę.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia szczepienie będzie realizowane szczepionką żywą RotaTeq. Preparat jest podawany doustnie w schemacie trzydawkowym. Pierwsza dawka powinna być podana możliwie zaraz po ukończeniu 6 tygodnia życia, a kolejne dawki - przed ukończeniem 22 tygodnia życia. Odstęp pomiędzy kolejnymi podaniami szczepionki powinien wynosić co najmniej 4 tygodnie.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/szczepionki-przeciw-rotawirusom https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienie-przeciwko-rotawirusom

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły

  )