Anna (anonim, 31.60.79.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy Parogen wpływa na plemniki i szansę na zapłodnienie?

Od lat mąż przyjmuje Parogen. Poza problemami z wytryskiem czy Parogen wpływa na plemniki? Jaka jest szansa przy jego wieloletnim przyjmowaniu na szczęśliwe zapłodnienie? Czy wpływa on na jakość nasienia?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Badania na zwierzętach wykazały, że paroksetyna (składnik aktywny leku Parogen) może wpływać na jakość nasienia. Badania in vitro (czyli "w próbówce") z wykorzystaniem materiału od ludzi mogą wskazywać na pewien wpływ na jakość nasienia. Z dostępnych danych wynika, że działanie to jest odwracalne. Teoretycznie, może to mieć wpływ na płodność, ale dotychczas nie zaobserwowano takiego działania.

Jednoznaczną odpowiedź co do jakości nasienia u męża może dać jego zbadanie. Trudno chyba jednak na ten moment określić, czy jest to uzasadnione, jeśli dopiero zamierzacie starać się Państwo o dziecko. Załączam dodatkową odpowiedź na pytanie w interesującym Panią temacie:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/24511/fertilman-jaki-suplement-diety-poprawia-nasienie-meskie

Na płodność pary składa się wiele czynników - przede wszystkim wiek kobiety, ale nie tylko. Uważa się, że o problemach z płodnością można mówić wówczas, kiedy pomimo regularnego współżycia, w szczególności w dni płodne kobiety, nie udaje się w przeciągu roku uzyskać ciąży. W niektórych przypadkach nie należy jednak czekać tak długo z konsultacją. Proszę w pierwszej kolejności poradzić się w tej sprawie swojego ginekologa.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wspomaganie-plodnosci