Magda L (anonim, 31.183.227.)
około miesiąca temu, Polska

Czy mleko Bebiko Comfort 2 zostało wycofane?

Witam, czy jest jakiś problem bądź zostało wycofane mleko Bebiko Comfort 2?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Preparat Bebiko Extra Care Comfort 2 został wycofany z oferty producenta - firmy Nutricia. Produkt ten został zastąpiony preparatem Bebiko Comfort NUTRIflor EXTRAcare przygotowanym według nowej receptury.

Produkt ten klasyfikowany jest jako Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt od urodzenia do postępowania dietetycznego w przypadku kolek lub zaparć i powinien być stosowany pod nadzorem lekarza.

W odróżnieniu od mleka Bebiko Extra Care Comfort 2, przeznaczonego dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, preparat Bebiko Comfort NUTRIflor EXTRAcare nie ma ograniczeń wiekowych. Można go stosować zarówno od pierwszych dni życia, jak również u niemowląt powyżej 6 miesiąca życia. Pomimo zmian w recepturze, główne składniki preparatu pozostają niezmienne. Nie zmieniło się także zastosowanie mleka - wśród wskazań wymienia się dolegliwości trawienne, takie jak kolki i zaparcia. Oba mleka mają także podobną kaloryczność w przeliczeniu na 100 ml produktu. Informacje zawarte w tabeli żywieniowej dotyczące zalecanej dziennej porcji mleka w przypadku obu wspomnianych produktów dla niemowląt powyżej 7 miesiąca także się nie różnią. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, podaje się 3 porcje na dobę, zawierające 7 miarek proszku i 210 ml wody każda.

Zachęcam do lektury artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kolka-niemowleca-jak-pomoc-dziecku