jola (anonim, 31.182.202.)
około 2 miesięcy temu, Polska

Czy od przyszłego tygodnia będę mogła zaszczepić się na koronawirusa w Anglii?

Czy to prawda, że od przyszłego tygodnia będę mogła zaszczepić się na koronawirusa, mieszkam w Anglii? Jaka jest nazwa tej szczepionki i czy mogę się zaszczepić, jeśli szczepiłam się na grypę miesiąc temu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Program szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 zacznie się w Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu. Producentami szczepionki na koronawirusa są Pfizer/BioNtech, jednak prawdopodobnie dołączą do niej szczepionki również innych produkcji, m.in. Oxford-AstraZeneca.

Może się Pani zaszczepić na koronawirusa (w przypadku obecnej szczepionki są to 2 dawki w odstępie 21 dni), jeśli szczepiła się Pani na grypę miesiąc temu, ponieważ zalecany odstęp między szczepionkami wynosi przynajmniej 7 dni.

To, czy będzie mogła się Pani zaszczepić w przyszłym tygodniu, zależy od wielu czynników, m.in. od Pani indywidualnej sytuacji, ponieważ szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie dystrybouwana za darmo w odpowiedniej kolejności: najpierw rezydenci domów opieki i ich opiekunowie, osoby starsze, pracownicy ochrony zdrowia i opieki społecznej, pacjenci z chorobami współistniejącymi. Na ten moment jest plan szczepienia również osób od 50 roku życia na późniejszym etapie programu. Osoby, które kwalifikują się do otrzymania szczepionki, zostaną o tym poinformowane, prawdopodobnie listownie. Nie ma możliwości, żeby np. zapłacić za szczepionkę i ominąć kolejkę, przynajmniej jak na razie, jednak celem brytyjskiego rządu jest, aby ostatecznie zaszczepić się mógł każdy. Ważną informacją jest również to, że szczepionka nie jest obowiązkowa.

Warto śledzić te informacje na bieżąco, ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna i wiele może się zmieniać z czasem.

Jeśli jest Pani zainteresowana nowymi odkryciami w leczeniu i zapobieganiu koronawirusowi, zachęcam do zaglądania do naszego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/blog/koronawirus-kiedy-bedzie-lek-i-szczepionka