Cino (anonim, 31.0.47.)
około 2 miesięcy temu, Polska

Czy w okolicy Katowic będzie można jeszcze kupić szczepionkę przeciwko grypie VaxigripTetra?

Czy będzie mozna kupić jeszcze szczepionki vaxigrip w okolicy Katowice i jak długo ważne są recepty bo już mija termin drugjej po miesiacu a nie można wykupić

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Recepta na VaxigripTetra jest ważna 30 dni. Na stronie rządowej pojawił się oficjalny komunikat dotyczący realizacji recept na szczepionki po upływie 30 dni od daty wystawienia przez lekarza. Według komunikatu recepty "powinny móc być" realizowane po upływie tego terminu - podejrzewam jednak, że chodzi o recepty pełnopłatne (na 100%).

Z działu handlowego firmy Sanofi Pasteur otrzymaliśmy wiadomość, iż do hurtowni farmaceutycznych dostarczono już kilka tygodni temu ostatnią partię szczepionki VaxigripTetra.
Firma dostarczyła na polski rynek 1 mln 300 sztuk szczepionki i na ten sezon nie planuje już kolejnych dostaw, jednak w dalszym ciągu podejmuje starania mające na celu sprowadzenia na rynek polski dodatkowych dawek szczepionki Vaxigrip Tetra.
Nie wiadomo jednak kiedy i czy rzeczywiście kolejne partie leku dotrą do Polski.

Proszę pamiętać - nie jest możliwe określenie przez nas, kiedy dany lek dotrze do konkretnej miejscowości czy konkretnej apteki. Jeśli pojawi się w hurtowniach, tak jak wspomniałam, wszystkie apteki, które są z nią połączone, będą mogły ten lek zamówić.