Ala (anonim, 94.254.184.)
około 14 dni temu, Warszawa

Czy powiększony i zaokrąglony brzuch może świadczyć o ciąży?

Czy powiększony i zaokrąglony brzuch może świadczyć o ciąży?

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, jednak martwię się o ciąże. Dostalam dziś trzeciej miesiączki. Trzy testy ciążowe negatywne, wykonane (jeśli ciąża by byla) w 6tyg, 7tyg i dzis 11tygodniu „ciazy”. Wszystko byloby okej gdyby nie to że mam powiększony brzuch i bardziej zaokrąglony... kiedys mialam ciąże urojoną i uroilam sobie wszystkie mozliwe objawy ciazy a jej nie bylo. Ale teraz bardzo sie martwie, co robic? Dodam ze od tych 2miesiaczek nie bola mnie piersi w ich trakcie ani nie sa twarde, a zawsze byly. Przyjmuje tabletki dorin od kilku lat. Nie pamietam dokladnie ale bylam w trakcie brania moze 2 lub 3 tabletki z nowego blistra kiedy chlopak dotknął penisem mojej pochwy jednak z zewnątrz, nie wchodził we mnie, jednak tylko dotknął sekundowo przypadkiem lecz wydaje mi sie że nie dotknął „żołędziem” lecz członkiem na dlugosci.. przyjmuje regularnie jednak schizuje sie juz o nieprawidłowościach że moglam w tym dniu pic alkohol niedawno po akurat wzięciu tabletki itp.. Tak samo mam dziwne te krwawienia z odstawienia w 1miesiaczce po tym zdarzeniu najpierw krew byla czerwona przez 3dni a potem kolor byl bardzo ciemny jak nigdy.. 2okres kolor czerwony jednak nie byl tak bardzo obfity i ten 3 ktory teraz mam tez jest dziwny, za malo krwi moim zdaniem.. co zrobic bardzo sie boje
ZADAJE TO PYTANIE PONOWNIE PONIEWAZ DALEJ NIE DAJE MI TO SPOKOJU, a CHCE UZYSKAĆ ODPOWIEDZ TEZ INNEJ TUTAJ PANI NA FORUM:)

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Odpowiedź na zadane pytanie została udzielona i znajduje się w poniższym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/34107/dorin-czy-powiekszony-i-zaokraglony-brzuch-moze-swiadczyc-o-ciazy

Po zapoznaniu się z odpowiedzią koleżanki na Pani pytania, w pełni zgadzam się z jej stanowiskiem. Wszystkie osoby udzielające porad na naszym forum to profesjonaliści posiadający odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie.

Wspomina Pani o stwierdzeniu u Pani ciąży urojonej w przeszłości. Diagnozowanie chorób nie należy do naszych kompetencji, jednak taką ewentualność należałoby w tym przypadku rozważyć. Nadmienię, że powiększenie obwodu brzucha może być jednym z objawów ciąży urojonej.

W diagnozowaniu i leczeniu jednostki chorobowej, jaką jest ciąża urojona, konieczna jest współpraca kilku specjalistów - ginekologa, psychologa i psychiatry.

Polecam w pierwszej kolejności wizytę u ginekologa, który zdecyduje o dalszych krokach. Warto wykonać badanie stężenia beta hCG (gonadotropiny kosmówkowej) we krwi, ponieważ wynik tego badania uznaje się za rozstrzygający w kwestii istnienia ciąży lub jej braku.